W dniu 16 maja 2012r.  ruszyła ogólnopolska kampania promocyjna zachęcająca do studiowania w Łodzi. Ideą kampanii jest promocja inicjatyw programu Młodzi w Łodzi poprzez pokazanie niezwykle plastycznych historii z życia łódzkiej młodzieży. Nasi bohaterowie są przekonani, że wybrali najlepszy kierunek, który zaprowadzi ich na drogę rozwoju i kariery.

 

 

Poszczególne odsłony przedstawiają: najlepszy scenariusz na wolną chatę – konkurs FreeDOM dla Studenta, stypendia od Młodych … w Łodzi, czyli świetna alternatywa dla brania kasy od… starych. Pokazują również, że można studiować różne kierunki, ale … „wszędzie dobrze, ale w Łodzi najlepiej”.

 

 

Nowa kampania Młodzi w Łodzi sięga po zupełnie nowe środki artystyczne. Do przedstawienia inicjatyw programu wybrana została kultowa forma komiksu – bliska młodym, jak i samej Łodzi :-) Autorem grafik jest Marcin Podolec – utalentowany rysownik, autor albumów publikowanych m.in. przez wydawnictwo Kultura Gniewu, student łódzkiej Filmówki. Obsługę agencyjną zapewniła wyłoniona w konkursie agencja Great Open House.

 

Kampania realizowana będzie głównie na nośnikach outdoorowych (200 billboardów, wallboard, citylighty miejskie, unilighty w szkołach ponadgimnazjalnych, tablice na Dworcu Łódź Kaliska) oraz w Internecie (banery na onet.pl, wp.pl, oraz 8 portalach regionalnych). Dodatkowo na ekranach LED (Rynek Manufaktury oraz szkoły ponadgimnazjalne) i w telewizji Polsat pojawią się spoty reklamowe promujące studia w Łodzi oraz konkurs FreeDOM dla Studenta, który jest jednym z podstawowych elementów kampanii.

 

 

Spot emitowany na ekranach LED na Rynku Manufaktury oraz w szkołach ponadgimnazjalnych.

Autor grafiki – Marcin Podolec

Marcin Podolec – urodzony w 1991 r. w Jarosławiu. Student wydziału animacji PWSFTviT w Łodzi.

Autor albumów komiksowych „Kapitan Sheer” (2010, część scenariuszy Robert Wyrzykowski) oraz „Czasem” (2011, scenariusz Grzegorz Janusz) wydanych nakładem Kultury gniewu. Twórca oprawy graficznej płyty „Achtung, Polen!” zespołu Skowyt.

Laureat kilku ogólnopolskich konkursów:

 – I miejsce w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Poświęconego Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu (2007) ,
– II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na komiks o tematyce grunwaldzkiej (2010),
– wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na komiks o tematyce ekonomicznej FOR (2008, 2009),
– II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ośrodka KARTA (2009).

Uczestnik wystaw zbiorowych w Polsce i Europie. Współpracownik m.in. Katedry Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, magazynu HIRO Free, portalu lukaszgrass.pl, wydawnictwa Medycyna Praktyczna, Gazety Jarosławskiej.

Prowadzi autorski blog www.kolec.ownlog.com

Twarze Kampanii :)

Magda

Łódzka maturzystka. W życiu wybiera to co najlepsze, dlatego zdecydowała się na studia w mieście, które pisze najlepsze scenariusze dla młodych. Wybierała się na politologię, potem myślała o filozofii, ale tak naprawdę od dawna kręci ją reżyseria. Nic dziwnego, że w końcu zdecydowała się zdawać na łódzką „Filmówkę”. Ostrzega, że jeśli się nie dostanie zrobi scenę, ale ma nadzieję, że wszystko skończy się happy endem i kiedyś będzie mogła robić filmy na miarę Polańskiego czy Kieślowskiego. Czas wolny stara się dzielić sprawiedliwie między rozrywką a kulturą. Mogłaby godzinami nie wychodzić z Manufaktury, ale że nie samą konsumpcją człowiek żyje, więc pierwsze kroki kieruje do jednego z łódzkich kin lub teatrów.

Marcin

Student mechatroniki. Przyjechał studiować do Łodzi z okolic Piotrkowa i nie żałuje. Jest przekonany, że wybrał najlepszy kierunek, który zapewni mu perspektywy, ciekawą rozwijającą pracę i życie na poziomie. Póki co nie może narzekać – jest jednym z kilkudziesięciu studentów, którzy zamiast brać kasę od starych, dostają stypendium od Młodych! Wydaje się, że sukces jest mu pisany. Na dobry początek dostał się na staż w jednej z renomowanych firm mających siedzibę w Łodzi. Marcin jest fanem science-fiction, ale realnie myśli, by w przyszłości konstruować roboty, na razie przemysłowe, ale kto wie… Zodiakalny Lew, ale pływa jak ryba, dlatego uwielbia spędzać czas w Aquaparku, wtedy naprawdę czuje, że jest na Fali! A kiedy wychodzi na ląd bierze deskę pod pachę i pędzi do jednego z miejscowych skateparków.

Piotr

Student filologii romańskiej. Kiedy znajomi pytają go czy ma wolną chatę, odpowiada, że wkrótce będzie miał FreeDOM! Na razie mieszka ze znajomymi przy placu Wolności, ale chce wygrać w konkursie mieszkanie wolne od opłat przez rok. Nie zamierza kręcić, po prostu chce zrobić dobrą reklamę Łodzi, która od zawsze jest dla niego „Ziemią obiecaną”. Piotr, nie tylko z uwagi na swoje imię, spędza dużo czasu na Piotrkowskiej. Czasami wsiada w rikszę i wpada na słówko do Tuwima, z którym na studiach chciałby siedzieć w jednej ławce. Kiedy ma melodię na coś klasycznego do swojej playlisty dodaje Rubinsteina lub koncert w Filharmonii. Najczęściej można go spotkać w Łodzi Kaliskiej, ale imprezy i spotkania w innych pobliskich klubach to dla niego lektura obowiązkowa.