VIII Coolturalny Festiwal Piwa Politechniki Łódzkiej

29 maja 2018 r. odbędzie się VIII Coolturalny Festiwal Piwa Politechniki Łódzkiej organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Chemików Kollaps w spółpracy z Studenckim Kołem Naukowym Biotechnologów FERMENT działające na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności. Jest to wieloletnia tradycja, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i wpisuje się jako stałe wydarzenie w studenckim kalendarzu.

Tematyka wykładów dotyczyć będzie zmian jakie nastąpiły w produkcji piwa na przestrzeni lat, polskiej tradycji piwowarskiej czy podróży przez różnorodność smaków i aromatów złotego trunku. Odbędą się warsztaty, na których amatorzy piwa zdobędą praktyczną wiedzę dotyczącą bogactwa stylów piwa na całym świecie.

W trakcie festiwalu można będzie spróbować piwa z całej Polski oraz dwóch gatunków piwa uwarzonego przez studentów. Jak co roku, trzeźwe spojrzenie na stan upojenia alkoholowego umożliwią alkogogle w ramach akcji „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” zorganizowanej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie.

Sesja posterowa zaadresowana jest do wszystkich studentów oraz doktorantów. Tematyka posterów to:

  1. Tajemnice chmielu”
  2. „Tajemnice zbóż browarniczych”

Wszystkie niezbędne informacje oraz dokładny plan festiwalu dostępne są na stronie: https://www.facebook.com/FestiwalPiwaPL/

Źródło: Informacje Organizatora