Nagrodzony zespół naukowców z Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego

Poznaliśmy rozstrzygnięcie konkursu o Nagrodę Jego Magnificencji Rektora Politechniki Łódzkiej oraz Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi za najlepszą oryginalną publikację naukową w 2025 roku.

Laureatem konkursu został zespół autorów publikacji pt. „Protein fractions in cow milk inhibit decontamination by cold atmospheric plasma” w składzie:

  • dr n. med. Ewa Tyczkowska-Sieroń (Uniwersytet Medyczny w Łodzi),
  • dr inż. Ryszard Kapica (Politechnika Łódzka),
  • prof. dr hab. inż. Jacek Tyczkowski (Politechnika Łódzka).

– Bardzo dziękujemy, ja i rektor Uniwersytetu Medycznego, że chcą Państwo razem pracować. Ta synergia dwóch różnych uczelni i osób, pracujących nad wspólnym rozwiązaniem problemów, jest dla nas fascynująca i daje dobre efekty, co potwierdzają ogłoszone rankingi Perspektyw, w których zostaliśmy wysoko ocenieni – powiedział rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik.

Praca opublikowana została w czasopiśmie Food Chemistry i uzyskała 1940 punktów według algorytmu opisanego w Regulaminie konkursu.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: https://p.lodz.pl/uczelnia/aktualnosci/najlepsza-wspolna-publikacja-naukowcow-pl-i-umed