Sukcesy studentów PŁ na AMP w lekkiej atletyce

Na zakończonych w Bielsku-Białej (23.05) Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, reprezentanci PŁ – zarówno studentki, jak i studenci – zdobyli srebrne medale w klasyfikacjach zespołowych, wśród uczelni technicznych. Mężczyźni w klasyfikacji generalnej uplasowali się na bardzo wysokiej, drugiej pozycji, ulegając jedynie studentom Politechniki Gdańskiej, a kobiety zajęły 8. miejsce.

Indywidualnie nasi sportowcy zdobyli:

• Kajetan Duszyński: 400 m – złoty medal w klasyfikacji generalnej i w uczelniach technicznych oraz 4×400 m – srebrny medal w kategorii uczelni technicznych.
  • Mateusz Rzeźniczak: 400 m – srebrny medal w klasyfikacji generalnej i w uczelniach technicznych oraz złoty medal na 200 m w klasyfikacji uczelni technicznych. Ponadto srebrny medal w sztafecie 4×400 m w kategorii uczelni technicznych.
  • Szablewska Paulina: trójskok – złoty medal; skok w dal i sztafeta 4×100 m srebrne medale w kategorii uczelni technicznych.
  • Martyna Fijałkowska: 100 m płotki złoty medal i sztafeta 4×100 m srebrny medal w kategorii uczelni technicznych.
  • Jakub Czyżewski: 3000 m złoty medal, 4×400 m srebrny medal w kategorii uczelni technicznych.
  • Robert Głowala: 3000 m srebrny medal w kategorii uczelni technicznych.
  • Ludwik Janowski: 4×400 m srebrny medal, 110 m płotki – brązowy medal w kategorii uczelni technicznych.
  • Aleksandra Nowakowska:  skok wzwyż – srebrny medal, trójskok – srebrny medal w kategorii uczelni technicznych.
  • Barbara Berłowska: 4×400 m – złoty medal, 4x100m – srebrny medal w kategorii uczelni technicznych.
  • Julia Janus: 4×400 m – złoty medal, trójskok, 400m płotki brązowe medale w kategorii uczelni technicznych.
  • Anna Ławrenin: 4×400 m – złoty medal w kategorii uczelni technicznych.
  • Paulina Szymczak: 4×400 m – złoty medal w kategorii uczelni technicznych.
  • Maksymilian Mużdżyński: skok o tyczce – srebrny medal w kategorii uczelni technicznych.
  • Małgorzata Jakś: 4×100 m – srebrny medal w kategorii uczelni technicznych.

Łącznie nasi zawodnicy zdobyli 2 medale w klasyfikacji generalnej i 16 medali w kategorii uczelni technicznych. W zawodach brało udział ok. 1200 studentów z ponad 80 uczelni z całego kraju. Politechnikę Łódzką reprezentowały 23 osoby pod opieką dwóch trenerów: mgra Rafała Bieńka i mgra Adama Kuli.