Mural Jerzego Owsiaka na akademiku UŁ – podziękowanie za 10 lat wsparcia

Każdy, kto bierze udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i odwiedza łódzką Manufakturę musi znać akcję „Zbudujmy Razem Serce”. Studenci SKN Inwestor, działającego na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ, od 10 lat tworzą, dzięki wielkiemu wsparciu łodzian, serce ze złotych monet.

Dzięki konkursowi Mastercard, udało się sfonansować mural, który jest podziękowaniem Fundacji za studencką ciężką pracę. Realizowany przez artystów projekt Jerzego Owsiaka można oglądać na ścianie III DS na osiedlu Lumumby.
Studenci SKN Inwestor skorzystali z możliwości utworzenia e-skarbonki i wzięli udział w konkursie dla sztabów, zorganizowanym przez Mastercard dla WOŚP. Konkurs miał na celu zebranie pomysłów na podziękowanie danemu sztabowi za pomoc i zaangażowanie w finał Orkiestry.

Członkini akcji Zbudujmy Razem Serce, Michalina Kaczmarek, podsunęła myśl o stworzeniu muralu. Miła to być idealna pamiątka tej niezwykłej inicjatywy i emocji, które towarzyszą co roku nie tylko organizatorom, ale także mieszkańcom Łodzi.

– Pomysł wpadł mi do głowy bardzo spontanicznie i od razu wysłaliśmy zgłoszenie. Pomyślałam za co lubię Łódź i to była pierwsza myśl. W natłoku zadań ze względu na zbliżający się finał nie przypuszczałam, że uda nam się wygrać – mówi Michalina.

W dniu finału zaskoczył nas swoją wizytą Mateusz Gessler, który ze względu na wygrany przez SKN Inwestor konkurs wraz z ekipą TVN przyjechał do łódzkiej Manufaktury.

– To było idealnie podsumowanie tego dnia i tego projektu. Mamy z tego powodu ogromną satysfakcję. – wspominają organizatorzy.

Dzięki współpracy z Uniwersytetem Łódzkim, dzisiaj możemy podziwiać mural zaprojektowany przez samego Jurka Owsiaka na jednym z Domów Studenta UŁ. Uniwersytet podpisuje się pod hasłem „Wędruj” – my wędrujemy już od lat, po różnych krajach w ramach programów wymian naukowych. Otwieranie się na świat leży u podstaw naszej uczelni.