Mobilne Laboratorium FERMENTu 2019

To już druga edycja inicjatywy Studenckiego Koła Naukowego Biotechnologów FERMENT działającego na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej. W trakcie rejsu udowadniamy, że przygotowanie laboratorium analitycznego jest możliwe w terenie, a nawet na łodzi motorowej.

W tym roku badamy jakość wody atrakcyjnej turystycznie trasy Pętli Żuławskiej. Swoją przygodę zaczniemy od Rybiny, przez Elbląg, Malbork, Tczew i Gdańsk. Najbardziej interesujące momenty rejsu będą filmowane i przedstawiane na oficjalnym fanpage Koła na Facebooku oraz Instagramie. Nie zabraknie również materiałów edukacyjnych na temat odpowiedzialnego zachowania podczas wypoczynku nad wodą oraz o konieczności dbania o środowisko, szczególnie zachowania wysokiej czystości i jakości wody.

Po zakończeniu akcji wszystkie wyniki badań przedstawimy na otwartym seminarium, gdzie wszyscy zainteresowani czystością wody na trasie Pętli Żuławskiej będą mogli dowiedzieć się o ich faktycznym stanie.

Rejs naukowo-badawczy Studenckiego Koła Naukowego Biotechnologów FERMENT to świetna okazja do rozwoju zarówno umiejętności analitycznych, jak również umiejętności miękkich takich jak autoprezentacja czy praca w grupie oraz w końcu motorowodniactwa.

Nasz rejs rozpoczniemy 22.09, będzie trwał aż do 29.09.

Zapraszamy do obserwowania nas na Facebooku i Instagramie, aby być na bieżąco z postępami naszego Mobilnego Laboratorium: facebook.com/SKNBFERMENT/, instagram.com/ferment_pl/