Klaudia Wojtunik wicemistrzynią Polski!

Znakomicie spisała się studentka Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, Klaudia Wojtunik, na 96. PZLA Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, rozegranych w miniony weekend we Włocławku. Reprezentantka AZS Łódź została wicemistrzynią Polski w biegu na 100 m przez płotki.

Wiceliderka krajowych tabel pewnie wygrała swój bieg eliminacyjny i awansowała do finału. W finale nie zawiodła pokładanych w niej nadziei i mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, w deszczu i przy przeciwnym wietrze uzyskała wartościowy rezultat – 13,27 s. Wynik o zaledwie 0,06 s gorszy od rekordu życiowego pozwolił Klaudii wywalczyć srebrny medal. To bardzo udany rok dla zawodniczki AZS Łódź – w sezonie halowym sięgnęła po brąz Mistrzostw Polski w biegu na 60 m przez płotki.

We Włocławku medal zdobyła także druga ze startujących studentek Uniwersytetu Łódzkiego – Agnieszka Bednarek była trzecia w konkursie trójskoku. Przed Agnieszką i Klaudią teraz start w Mistrzostwach Polski do lat 23 w Białej Podlaskiej (4-5 września 2020). Obie są liderkami krajowych tabel w kategorii wiekowej młodzieżowca i będą faworytkami do zwycięstwa w swoich konkurencjach.