Instytut Medycyny Pracy poszukuje praktykantów

Jesteś studentem ostatnich lat lub absolwentem specjalizacji edytorskiej na kierunku filologia polska? Poszukujesz ciekawych praktyk? Aplikuj już dziś!
Instytut Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera

oferuje bezpłatne praktyki

dla studentów ostatnich lat i absolwentów filologii polskiej

w Oficynie Wydawniczej
WYMAGANIA
• specjalizacja edytorska,
• bardzo dobra znajomość zasad ortografii i interpunkcji,
• co najmniej podstawowa: umiejętność technicznego i językowego redagowania tekstu, znajomość znaków korektorskich,
• zaawansowana umiejętność podstawowej obsługi komputera (pakiet Office, Internet, poczta elektroniczna, mile widziana znajomość cms),
• komunikatywność, umiejętność sprawnej organizacji pracy i szybkiego uczenia się.
OPIS STANOWISKA
• prowadzenie dokumentacji wydawanych tytułów,
• dbanie o przepływ materiałów redakcyjnych i dotrzymywanie terminów wydawniczych,
• współpraca z autorami, tłumaczami, osobami składającymi tekst, drukarniami,
• przygotowanie umów wydawniczych i rozliczeń z autorami,
• redakcja techniczna, językowa i korekta tekstów,
• aktualizowanie informacji o wydawnictwach w Internecie,
• inne pomocnicze prace wydawnicze.
OFERUJEMY
• odpowiedzialną, wymagającą skupienia pracę,
• poznanie organizacji pracy redakcji książek i czasopism naukowych oraz umiejętność organizowania etapów pracy wydawniczej,
• umiejętność przygotowania publikacji do druku i publikowania treści na stronie internetowej,
• podniesienie kompetencji językowych,
• życzliwą atmosferę.
Kontakt:
Oferty (CV i list motywacyjny) należy przesyłać na adres: kariera@imp.lodz.pl (z dopiskiem w temacie „praktyki w Oficynie Wydawniczej”) lub dostarczyć osobiście: Dział Zarządzania Kadrami, pok.92 w terminie do 10 września 2012 r. w przypadku pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 042 63 14 516, 718 w godz. 10 – 15.
Dane osobowe kandydata będą przetwarzane przez Instytut Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera w Łodzi, w celu postępowania rekrutacyjnego obecnie i w przyszłości. Kandydat ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania przez okres 1 roku – po tym czasie aplikacje ulegają zniszczeniu. Kandydat ma prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w przyszłości. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do wzięcia udziału w procesie rekrutacji. W przypadku zamieszczenia danych w zakresie szerszym niż wskazane w ogłoszeniu prosimy o dodanie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy – zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych(Dz. U. 2002 Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami).”
Źródło: Informacje Instytutu Medycyny Pracy