Firma BSH oferuje pracę na stanowisku Elektryk/ Automatyk

Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o. o. jest spółką-córką globalnego koncernu BSH Hausgeräte GmbH, będącego częścią grupy Robert Bosch. Firma BSH jest liderem branży AGD w Europie i należy do ścisłej czołówki w tej branży w Polsce. Koncern BSH działa od 1967 roku i w czterdziestu dwóch fabrykach oraz siedemdziesięciu oddziałach na całym świecie zatrudnia ponad 53 000 pracowników.

Polska spółka BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego posiada w Polsce cztery fabryki, osiem centrów usług wspólnych oraz centralne biuro w Warszawie. W Łodzi produkowane są pralki, zmywarki, suszarki do ubrań tak znanych marek jak Bosch i Siemens, natomiast w Rzeszowie wytwarzane jest drobne AGD wiodącej na polskim rynku marki Zelmer. Ponadto do BSH należy dostępna również w Polsce luksusowa marka urządzeń gospodarstwa domowego Gaggenau.

W Łodzi zlokalizowane jest siedem centrów usług wspólnych m.in. Centrum Badań i Rozwoju Suszarek do Ubrań czy Centrum Usług Informatycznych, obsługujących pracowników BSH na całym świecie. Obecnie w oddziałach BSH w Łodzi zatrudniamy około stu praktykantów, głównie z Uniwersytetu Łódzkiego oraz Politechniki Łódzkiej.

Oferujemy:

  • Interesującą pracę w firmie nastawionej na innowacyjne rozwiązania i nowoczesne technologie;
  • Możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowym środowisku i podnoszenia kwalifikacji zawodowych w różnych obszarach:
  • Szeroki pakiet szkoleń i działań rozwojowych;
  • Stabilność zatrudnienia w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej;
  • Szeroki pakiet benefitów pozapłacowych w tym opiekę medyczną, ofertę sportowo-kulturalną oraz dofinansowanie do posiłków.

Zakres zadań:

  • Odpowiedzialność za stan techniczny maszyn, urządzeń i narzędzi specjalnych oraz nadzór nad ich prawidłową eksploatacją;
  • Przeprowadzanie inspekcji i konserwacji maszyn, urządzeń i narzędzi specjalnych zgodnie z harmonogramem i zakresem prac zawartym w planie konserwacji;
  • Nadzór nad sprawnością maszyn, urządzeń i narzędzi specjalnych w zakresie BHP;
  • Wsparcie przy usuwaniu zgłoszonych awarii z zachowaniem priorytetu dla maszyn sklasyfikowanych jako AA i A;
  • Udział w projektach modernizacyjnych istniejących maszyn i urządzeń;

Wymagania

Języki:
Angielski: Podstawowy

Umiejętności:

  • Wykształcenie średnie lub student ostatniego roku,
  • Wysoki poziom wiedzy technicznej w zakresie specjalności elektrycznej, elektronicznej lub pokrewnej,
  • Chęć zdobycia doświadczenia w Dziale Utrzymania Ruchu oraz podnoszenia swoich kwalifikacji w zakresie najnowszych technologii,
  • Umiejętność diagnostyki, analizy, układów sterowania maszyn i urządzeń,
  • Uprawnienia BHP do prac i pomiaru urządzeń elektrycznych SEP do 1kV- mile widziane,
  • Praktyczna znajomość pakietu MS Office oraz systemu Windows,
  • Dodatkowym atutem będzie umiejętność: programowania i diagnostyki sterowników SIEMENS; posługiwanie się oprogramowaniem EPlan P8 oraz znajomość sieci przemysłowych (profibus, profinet),
  • Umiejętność podejmowania decyzji i ich rzeczowego uzasadniania,
  • Gotowość do pracy w systemie 3- zmianowym,

Kierunki studiów:

  • Politechnika Łódzka – Elektrotechnika,
  • Politechnika Łódzka – Elektronika i telekomunikacja,
  • Politechnika Łódzka – Automatyka i robotyka,