VII Coolturalny Festiwal Piwa Politechniki Łódzkiej

W dniach 6-7 czerwca 2017 r. odbędzie się VII Coolturalny Festiwal Piwa Politechniki Łódzkiej organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Chemików Kollaps działające na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności. Jest to wieloletnia tradycja, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i wpisuje się jako stałe wydarzenie w studenckim kalendarzu.

Dzień pierwszy poświęcony zostanie wykładom, warsztatom oraz sesji posterowej, natomiast drugiego dnia odbędzie się degustacja piwa oraz towarzyszące jej atrakcje.

Tematyka wykładów dotyczyć będzie zmian jakie nastąpiły w produkcji piwa na przestrzeni lat, polskiej tradycji piwowarskiej czy podróży przez różnorodność smaków i aromatów złotego trunku. Pod koniec dnia odbędą się warsztaty, na których amatorzy piwa zdobędą praktyczną wiedzę dotyczącą bogactwa stylów piwa na całym świecie. Wykłady poprowadzone zostaną przez zaproszonych gości m.in. autorytet w dziedzinie piwowarstwa, byłego Wielkiego Mistrza Bractwa Piwnego – Marka Suligę oraz Kampanię Piwowarską, która jest potentatem znanych i cenionych piw dostępnych na polskim i międzynarodowym rynku. Obecność na co najmniej dwóch wykładach nagrodzona zostanie darmową wejściówką na degustację piwa w drugim dniu. Dla pozostałych studentów Politechniki Łódzkiej cena wstępu i udział w degustacji nie przekroczy 5zł.

Drugi dzień festiwalu pozwoli na spróbowanie piw z całej Polski oraz trzech gatunków piwa uwarzonego przez studentów: Macieja Burzyńskiego – Belgian Blonde Ale, Damiana Paczesia – American Wheat, Kacpra Klepacza – Stout. Będzie także okazja, aby dowiedzieć się jak wygląda proces warzenia piwa od podstaw, dzięki pokazowi zorganizowanemu przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. Jak co roku, trzeźwe spojrzenie na stan upojenia alkoholowego umożliwią alkogogle w ramach akcji „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” zorganizowanej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie.

Sesja posterowa zaadresowana jest do wszystkich studentów oraz doktorantów. Tematyka posterów to:

  1. Enzymy – nieodłączni przyjaciele piwowara (doktoranci)
  2. Związki aromatyczne powstające w trakcie procesu warzenia piwa (studenci)

Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma zestaw piwowara, który po inspirujących wykładach i warsztatach, pozwoli mu na uwarzenie pierwszego, samodzielnego piwa.

Wszystkie niezbędne informacje oraz dokładny plan festiwalu dostępne są na stronie: www.facebook.com/FestiwalPiwaPL

Źrodło: Organizator