TEATR SCENA POCZEKALNIA z nowymi spektaklami w Łodzi w Domu Literatury w Łodzi na ulicy Roosevelta 17.

 • Październik:
  • 20.10.2023 r.godzina 19:00 – GRUBASKA
  • 21.10.2023 r. godzina 19:00 – KONSERWA
  • 22.10.2023 r. godzina 17:00 – GRUBASKA
 • Listopad:
  • 24.11.2023 r. godzina 19:00 – SHIRLEY VALENTINE
  • 25.11.2023 r. godzina 19:00 – KONSERWA
  • 26.11.2023 r. godzina 17:00 – SHIRLEY VALENTINE

Opis:

1. KONSERWA

komedia psychoterapeutyczna

Margaret Aquis & Zam Believingood

reżyseria: Sebastian Nowicki, Dariusz TaraszkiewiczIzabela Noszczyk | Hacen Sahraoui | Dariusz Taraszkiewicz

Co łączy konserwę z gabinetem psychoterapeuty? Co takiego może zdarzyć się za drzwiami gabinetu seksuologa? Wszystko może się zdarzyć. Tym bardziej, jeśli narzędziem terapii jest hipnoza. Beniamin i Alina mają poważne, nieuświadomione i zakorzenione lęki. Beniamin w sugestywnych transach znajduje się w dwuznacznych sytuacjach na granicy życia i śmierci. Alina zaś za wszelką cenę, bez względu na okoliczności, dąży do zachowania spokoju i uprawy swego pięknego ogrodu. Kiedy wybudzają się z seansów, ich zachowania sąskrajnie odmienne. Pomysłem Psychoterapeuty na rozwiązanie problemów jest zorganizowanie spotkaniepary. Nie jest ono łatwe, ani przyjemne, szczególnie kiedy pojawia sięniespodziewanie puszka… Jednak, co pomyślećo Psychoterapeucie, który swoje diagnozy omawia z Misiem…

Czas trwania przedstawienia: 65 minut (bez przerwy)

Spektakl dla Widzów od 18 lat

 

2. GRUBASKA

czyli Życie w rozmiarze XXL

Wanda Szymanowska

reżyseria: Błażej Baraniak

monodram w wykonaniu Izabeli Noszczyk

Główna bohaterka ze względu na swą posturę bywa dotkliwie upokarzana. Nigdy nie jest chwalona, natomiast krytykowana przy każdej okazji. Również narzeczony nie szczędzi jej złośliwości. Nikt nie staje po stronie grubasów. Zofia często popada w rozpacz, lecz w końcu postanawia stanąć do walki. Ma do zrzucenia 50 kg wagi, a do wyrzucenia wiele lat przyzwyczajeń. Mierzy się ze swoim łakomstwem, przeżywa tortury diet, wyrzeczeń i gimnastyki. Czasem robi wielki krok do przodu, a czasem załamuje się i cofa. Walka jest ciężka, ale musi ją wygrać, gdyż współczesny świat dyskryminuje grubasa pod każdym względem, a media są w tym zagorzałym sprzymierzeńcem. Zobacz, jak stracić na wadze, nie tracąc na poczuciu własnej wartości. Jak utrzeć nosa chudym zołzom i odnaleźć smak życia. Niezwykle pogodna i pełna humoru opowieść o walce o swoje.

Czas trwania przedstawienia: 65 minut (bez przerwy)

Spektakl dla Widzów od 12 lat

 

3. SHIRLEY VALENTINE

Willy Russell

Shirley Valentine -Izabela Noszczyk

Reżyseria -Robert Czechowski

Opracowanie muzyczne -Damian Neogenn -Lindner

Scenografia -Sebastian Nowicki

Producent -Fundacja Teatru Scena Poczekalnia

Czas trwania przedstawienia -90 minut / bez przerwy

Spektakl dla Widzów od 16 lat

 

o Shirley słów kilka…

Fantastyczny komediodramat autorstwa brytyjskiego dramaturga Willy’ego Russela, w reżyserii Roberta Czechowskiego, to sztuka o Kobietach i dla Kobiet…ale nie tylko…To spektakl, który rozbawi, wzruszy i zainspiruje. Zamiast mówić-„mam czterdzieści dwa lata”, lepiej któregoś dnia krzyknąć-„mam dopiero czterdzieści dwa lata —jakie to cudowne!!!”. Shirley Valentine chciała zostać stewardessą, poznawać nowych ludzi, zwiedzać obce kraje… Jednak od lat wiedzie życie przykładnej żony –kury domowej.Wspomina młodość przygotowując obiad, popijając wino i przemawiając do…kuchennej ściany. Znudzona wyznaje: „Wiesz, co ja sobie całe życie mówiłam? Dzieci dorosną, to ja sobie stąd pójdę. Dzieci dorosły, a ja, co? Nie mam gdzie pójść! A poza tym to wiesz, co ludzie mówią? „Po czterdziestce to tak, jakby już wszystko było i nic już człowieka dobrego nie czeka. Tylko, że u mnie to poszło jakoś szybciej! Ja to się tak czułam jak miałam dwadzieścia pięć lat.” Shirley brakuje odwagi, by zacząć realizować swoje dawne marzenia. Aż pewnego dnia…decyduje się na szaleństwo. Mając powyżej uszu małżeńskich powinności, postanawia zacząć wszystko od nowa…„Shirley Valentine” to spektakl terapeutyczny zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Doskonały na poprawę nastroju. Mimo gorzkiej prawdy o życiu…, nie sposób przestać się wzruszać i śmiać równocześnie… To spektakl, który każda KOBIETA musi zobaczyć, a MĘŻCZYZNA powinien…

W ROLI SHIRLEY:

Izabela Noszczyk -absolwentka PWST Kraków, aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Współpracowała z Teatrem Dramatycznym im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy (1992, 1995, 2000), Współczesnym we Wrocławiu (1993-95), Osobowym we Wrocławiu (1996-99), Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu (2001-2008). Od roku 2008 aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Współzałożycielka Fundacji Teatru Scena Poczekalnia, gdzie pełni funkcję Wiceprezesa Fundacji. Wielokrotnie nagradzana nagrodą publiczności na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych, zdobywczyni „Złotego Miedziaka” za najlepszą rolę drugoplanową Wdowy w spektaklu „Ich czworo”Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej na XVII Festiwalu „Oblicza Teatru” w Polkowicach (2016). W 2018 roku otrzymała odznaczenie przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego -Odznaka „Zasłużony Dla Kultury Polskiej”.

AUTOR:

Willy Russell –urodzony w Liverpoolu w 1947 r. Ukończył szkołę fryzjerską. Był twórcą wielu piosenek i scenariuszy lokalnych programów radiowych. W wieku 20 lat wrócił na uczelnię i na poważnie zaczął interesować się pisaniem dramatów. Na stałe związał się na ze scenami muzycznymi. W 1986 roku napisał tekst do znanego musicalu „Blood Brothers”. Największą popularność przyniosły mu sztuki teatralne „Edukacja Rity”i „Shirley Valentine”, które posłużyły za źródło scenariuszy filmowych. Obie sztuki doczekały się przeniesienia na duży ekran i były nominowane do Oskara. W. Russell obecnie pracuje i mieszka w Liverpoolu.

 

Więcej informacji na: Teatr Scena Poczekalnia