Taste my country – jak rozsmakować się w Erasmus+

7 maja, od 9:00 do 12:30, na Wydziale Zarządzania UŁ będzie można posmakować świata od kuchni – dosłownie i w przenośni. Zachęcamy wszystkich naszych studentów do korzystania z programów wymiany akademickiej, wyjeżdżania i poznawania nowych kultur i ludzi. Tylko tak można uwolnić umysł!

„Taste my country” to inicjatywa studentów należących do organizacji Erasmus Student Network działającej przy Uniwersytecie Łódzkim. Wydarzenie będzie opierało się na dwóch działaniach.

Po pierwsze studenci zarówno mieszkający w Polsce, jak i z wymiany studenckiej, będą mieli okazję przygotować typowe dla swojego regionu potrawy.

Po drugie zaś, podczas wymian kulinarnych doświadczeń studenci będą mogli zaprezentować swój kraj. Jak wiemy, kuchnia to ogromna część kultury każdego regionu na świecie.

Poprzez próbowanie dań mamy okazję do zapoznania się bliżej z kulturą z całego świata, ale także poprzez rozmowę ze studentami z całego świata otrzymujemy możliwość do poczucia na własnej skórze przedsmaku wyjazdu w ramach Erasmus+ oraz pozyskania informacji dotyczących życia na wymianie „od kuchni”.

Dla studentów z wymiany jest to dobra sposobność na nawiązanie przyjaźni z innymi studentami, ale także promocji miejsca ich pochodzenia.

Źródło: Biuro Prasowe Uniwersytetu Łódzkiego