Szkoła Filmowa w Łodzi wśród 20 najlepszych szkół na świecie

Prestiżowy „The Hollywood Reporter” po raz kolejny wyróżnił Szkołę Filmową w Łodzi umieszczając ją wśród 20 najlepszych szkół filmowych na świecie.

Szkoła Filmowa w Łodzi po raz kolejny znalazła się w przygotowywanym przez „The Hollywood Reporter” rankingu 20 najlepszych szkół filmowych na świecie, tym razem w zestawieniu na rok 2021 („The 20 Best International Film Schools of 2021”). Trafiła do niego jako jedyna polska uczelnia.

W uzasadnieniu czytamy: „Historia polskiego kina – od Andrzeja Wajdy i Romana Polańskiego przez współczesne pokolenia, reprezentowane przez Małgorzatę Szumowską („Śniegu już nigdy nie będzie”) i Jana Komasę („Boże Ciało”) – pisana była w Szkole Filmowej w Łodzi. Zajęcia prowadzone są w języku polskim, ale studenci, którzy nie mówią biegle po polsku, a zdadzą egzamin wstępny na uczelnię mogą zapisać się na roczny kurs języka polskiego przed rozpoczęciem studiów”.

Ranking jest alfabetyczny, bez wskazywania konkretnych pozycji. Wśród wyróżnionych znalazły się szkoły filmowe z całego świata m.in. Filmakademie Wien, London Film School i Beijing Film Academy.

Źródło: www.uml.lodz.pl