Miejska Gra Edukacyjna „ŁódźBój"

Myślisz, że wiesz skąd jesteś? Że znasz to miasto? Że wiesz jak po nim chodzić? Że jest Twoje? Zobaczymy… Zbierz grupę znajomych i zmierzcie się z Łodzią. Na zwycięzców czeka lot nad Łodzią i niecodzienne nagrody o łącznej wartości ponad 5000 zł.

Na ulicach, przez Internet i telefon komórkowy toczyć się będzie podróż w czasie. Możesz dołączyć w dowolnym momencie, ale pamiętaj, że największe szanse mają ci, którzy grają od początku do końca. Zobaczymy czy to twoje miasto.

Co to jest?
ŁódźBój to gra z miastem.
ŁódźBój to podróż w czasie.
ŁódźBój to klucz do [tajemnic] ulic i budynków.
Jeśli masz odwagę i sprawdzonych znajomych, to przez 2 tygodnie możesz spróbować zmierzyć się z Łodzią podczas najdłuższej gry miejskiej w Polsce. Stań do ŁódźBoju rzuć wyzwanie miastu.

Co się będzie działo?
Przez 2 tygodnie Łódź będzie odkrywać kolejne karty swojej przeszłości, a Wy – przekonywać się jak dobrze znacie swoje miasto i czy to Wasze miejsce. ŁódźBój rozpoczyna się w momencie, kiedy Łódź to tylko niewielka osada rolnicza. Nie dajcie się jednak zwieść senności podupadłego miasteczka – za chwilę dokona się największy w Europie Środkowej skok i w ciągu kilkudziesięciu lat Łódź stanie się drugim największym miastem na polskich ziemiach. Poprzez trudne początki XX wieku i kolejne gwałtowne zwroty XX wieku, ŁódźBój doprowadzi Cię do współczesności. Wtedy już wszyscy będziemy wiedzieć do kogo należy to miasto!

Jak wziąć udział?
Zbierzcie 2-5 osób i>zgłoście swój udział<
Zapoznajcie się z >Regulaminem<

Jak wygrać?
Jeśli macie już sprawdzony zespół, pozostaje obrać dobrą taktykę i ruszać na miasto. Możecie wybierać z puli zadań
– szybkich, prostych i tanich albo trudniejszych, pracochłonnych i dobrze punktowanych. Niektóre będą się pojawiać
i znikać, niektóre wymagają cierpliwości, niektóre szybkiego działania. Możecie wybierać zadania, które macie po drodze. Możecie wykonać wszystkie i we wszystkich być najlepsi. Albo nie.
Dodatkowo w każdą sobotę (17.04 oraz 24.04) w przestrzeniach Łodzi będziecie mogli doświadczyć Łodzi na własnej skórze i spotkać innych łódzkich wojowników. Dwie gry terenowe jakie rozegrają się w tym czasie jeszcze bardziej zaznajomią Was z naszym miastem i przybliżą do zwyciestwa.

Edukacja regionalna
ŁódźBój to narzędzie edukacji regionalnej dla kązdego, kto chce poznać Łódź- jest to gra miejska oparta o internet i
nowoczesne technologie związane z telefonami komórkowymi. W czasie rozgrywki zaprosimy graczy do wykonywania zadań zarówno w Internecie – na portalu topografie.pl jak i na ulicach Łodzi. Fabuła gry ŁódźBój rozpoczyna się od czasów powstania miasta jako rolniczej osady poprzez rozwój przemysłu w XIX wieku i najnowsze wydarzenia XX i XXI wieku. Przez dwa tygodnie uczestnicy będą mieli za zadanie odkrywać znaną i nieznaną historię naszego miasta.

Harmonogram gry

• Zapisy do gry ruszają 20 marca 2010 roku (rejestracja na stronie www.topografie.pl lub pod fotokodem umieszczonym na materiałach promocyjnych (ulotki, plakaty). Rejestrować mogą się zespoły od 2 do 5 osób (w przypadku osób niepełnoletnich konieczna będzie zgoda opiekuna).
• Start gry 17 kwietnia 2010 roku , godzina 11.00, Stary Rynek.
17.04 – 1.05.2010 trwają zadania indywidualne (rozwiązywane przez zespoły w dowolnie wybranym czasie – zadania te będą możliwe do wykonania w domowym zaciszu, lecz zazwyczaj będą wymagały od uczestników wyjścia z domu i bacznego obserwowania Łodzi), ogólne (trwające w soboty – 17.04 i 24.04) i specjalne (dodatkowo punktowane zawodnicy będą o nich dowiadywać się SMS w ostatniej chwili).
• Każde zadanie jest punktowane (szczegóły punktacji w regulaminie na stronie projektu)
• Finał gry 1 maja 2010 – godzina i miejsce zostaną podane uczestnikom w trakcie gry.
Zwycięzcą w grze zostanie grupa, która zgromadzi najwięcej punktów – dla całego zespołu przewidziany jest lot widokowy nad Łodzią. Dla pozostałych zespołów – upominki o łącznej wartości 5.000 zł.

ŁÓDŹBÓJ NA YOUTUBE

Źródło: Informacje Organizatora