Jak dostać się do Programu Staży i Praktyk JUMP! w JTI Polska?

jump-banner
JTI Polska jest częścią Japan Tobacco International, wiodącego międzynarodowego koncernu tytoniowego z siedzibą w Szwajcarii. Grupa zatrudnia ponad 26 000 osób, prowadząc swoją działalność w 120 krajach na całym świecie. Do portfolio firmy należą jedne z najbardziej rozpoznawalnych światowych marek tytoniowych.

Stoisz przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu stażu? Zastanawiasz się, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas procesu rekrutacyjnego? Pracownicy działu HR JTI Polska przygotowali krótki poradnik, który pomoże Ci zdobyć wymarzony staż.

Po pierwsze…

Zastanów się, jaki obszar Cię interesuje. Wybierz taki, który przybliży Cię do upragnionej pracy. Postaraj się już teraz świadomie kształtować swoją karierę zawodową.

Po drugie…

Dostosuj swoje CV do wybranego pracodawcy i stanowiska. Wyszczególnij najważniejsze elementy, które mogą zaciekawić osobę rekrutującą. Przeglądając ofertę, zwróć uwagę, jakie wymagania stawiane są przed stażystą, podkreśl te, które warto udowodnić, że posiadasz. Twoje CV powinno być przejrzyste. Najlepiej, żeby mieściło się na1 do 3 stron. Staraj się wypisać konkretne działania, jakie zostały przez Ciebie wykonane. Nie przedstawiaj informacji w przesadnie szczegółowy sposób. O detalach możesz opowiedzieć na spotkaniu. W Twoim CV powinny się znaleźć:

  • dane osobowe,
  • informacja o wykształceniu,
  • doświadczeniu zawodowym i odbytych szkoleniach,
  • określony poziom znajomości języków obcych (najlepiej wg tabeli Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego).
  • niezbędna jest również klauzula, pozwalająca osobie rekrutującej wykorzystywać Twoje CV w procesie rekrutacji.
  • warto wypisać również swoje zainteresowania, zwłaszcza, jeśli wiążą się ze stanowiskiem lub stażem, na który aplikujesz.

I jeszcze jedno – nie kłam. Kłamstwo prędzej, czy później zostanie odkryte przez osoby prowadzące spotkanie rekrutacyjne.

Po trzecie…

Jeśli Twoje CV zostanie wybrane, a Ty dostaniesz telefon z zaproszeniem na rozmowę, odpowiednio się przygotuj. Pamiętaj o tym, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Ubierz się schludnie, ale niekoniecznie w garnitur, czy garsonkę. Zapamiętaj datę i miejsce spotkania – nie spóźnij się. Jeśli jednak, z jakichkolwiek przyczyn, nie uda Ci się dotrzeć na czas, poinformuj o tym telefonicznie osobę z działu HR. Każdemu może uciec autobus – ważne jest, że szanujesz czas osób, z którymi miałeś się spotkać. Sprawdź informacje o firmie, aby dowiedzieć się, jaki jest jej profil i kultura organizacyjna. Łatwiej Ci będzie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego właśnie w tej firmie chciałbyś odbyć staż. Zastanów się również jakie są Twoje oczekiwania finansowe. Takie pytanie najprawdopodobniej się pojawi, więc lepiej być na nie przygotowanym.

Po czwarte…

Podczas rozmowy staraj się konkretnie odpowiadać na pytania osób rekrutujących. Nie opowiadaj historii nie związanych z tematem. Swoje zdolności i doświadczenie popieraj przykładami. Nie zapominaj, że masz prawo nie odpowiadać na pytania związane ze swoim stanem cywilnym, orientacją seksualną, religią i o planach dotyczących posiadania dzieci. Przygotuj własne pytania, które pozwolą Ci poznać lepiej firmę, strukturę działu i zakres obowiązków. W ten sposób pokażesz swoje zainteresowanie potencjalnym stanowiskiem. Przekonaj osoby rekrutujące, że masz sprecyzowane plany na przyszłość, a staż lub praca, o którą się ubiegasz, jest kolejnym etapem Twojej ścieżki kariery. Podczas rozmowy możesz usłyszeć pytania w obcym języku. Jeśli się go uczysz, nie wahaj się odpowiadać. Nawet jeśli w ofercie podany poziom języka jest wyższy niż ten, który posiadasz, spróbuj pokazać, że pomimo popełniania błędów nie boisz się mówić. Rozmówca na pewno to doceni.

I jeszcze jedno…

Warto być uczciwym podczas rozmowy i nie udawać kogoś, kim się nie jest. Bądź po prostu sobą!

Obecnie JTI Polska w Starym Gostkowie k. Łodzi poszukuje kandydatów do Programu Staży i Praktyk JUMP! w Działach:

JTI Polska w Warszawie przyjmie stażystów i praktykantów w Działach:

Jeśli weźmiesz pod uwagę powyższe porady masz dużą szansę na zdobycie stażu w JTI Polska.
Aktualne oferty śledź na stronach www.karierawjti.pl, www.jump.jti.com lub www.praktyki.lodz.pl.

Życzymy powodzenia w poszukiwaniu Twojej wymarzonej ścieżki kariery!

Źródło: Informacje firmy JTI