Hackathon H<a>CK NA ZDROWIE 3 to sprint projektowo-szkoleniowy, podczas którego uczestnicy, pracując w interdyscyplinarnych zespołach pod okiem mentorów z branży medycznej, technologicznej i start-up’owej, tworzyli innowacyjne rozwiązania w odpowiedzi na wyzwania firm sponsorujących. Wspierały nas finansowo firmy z sektora ochrony zdrowia, branży technologicznej i biznesowej oraz współorganizatorzy. Wydarzenie zostało także sfinansowane z budżetu Miasta Łodzi w ramach Zadania publicznego ŁÓDŹ AKADEMICKA – naukowa, kreatywna i wielokulturowa 2024/2025.
Hackathon H<a>CK NA ZDROWIE 3 zintegrował ze sobą studentów z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Politechniki Łódzkiej oraz Uniwersytetu Łódzkiego.
Otrzymaliśmy zgłoszenia od 168 uczestników, nie tylko z województwa łódzkiego, ale także z całej Polski. Finalnie w wydarzeniu wzięło udział 10 zespołów i 50 uczestników, które zmierzyły się z wyzwaniami firm.
W trakcie pierwszego dnia on-line studenci uczestniczyli w warsztatach:
- Career Prospekt in Łódź 2024 — oferta firm sponsorskich i partnerów wydarzenia,
- Thinking Tools — narzędzia tworzenia innowacji,
- Bussines Innovation Tools — modelowanie biznesowe
- Pitch Perfect — prezentowanie innowacji
oraz mieli okazję zapoznać się z ofertą kulturowo-edukacyjną Łodzi.
Kolejne dwa dni wydarzenia miały miejsce w Centrum Nauczania Języków Obcych przy Pl. Hallera 1. Tam studenci przy wsparciu mentorów z branży medycznej i technologicznej tworzyli rozwiązania w odpowiedzi na wyzwania sponsorów.
Wielki finał 3‑ej edycji Hackathon’u H<a>CK NA ZDROWIE 3odbył się w dniu 09 czerwca 2024 roku. Uczestnicy zaprezentowali swoje innowacje rozwiązania przed jury, mentorami, gośćmi oraz uczestnikami wydarzenia.
Wyniki Hackathon’u uplasowały się następująco:
1 miejsce — Zespół AppWave – 10 000 zł w składzie Mateusz Cieśliński, Mateusz Galiński, Jakub Dulas, Antoni Łubisz, Filip Fajfer, którzy odpowiedzieli na wyzwanie PZU Zdrowie i stworzyli prototyp rozwiązania, które zmniejszy liczbę nieodwołanych wizyt w placówkach medycznych.