Tylko do 16 maja studenci architektury mogą przesłać swoje aplikacje i wziąć udział w XIII edycji konkursu o staż organizowanym przez firmę VELUX. Zwycięzca odbędzie dwumiesięczną praktykę w biurze architektonicznym VELUX w Danii.
Konkurs adresowany jest do studentów architektury z całej Polski. Nagrodą w konkursie jest dwumiesięczna praktyka studencka w biurze architektonicznym w głównej siedzibie firmy VELUX w Hørsholm koło Kopenhagi. Stażysta przez dwa miesiące (1 sierpnia – 30 września 2014) pracuje nad projektami realizowanymi przez biuro projektowe VELUX pod kierunkiem doświadczonych architektów. W poprzednich latach laureaci konkursu uczestniczyli m.in. w przygotowaniu projektu modernizacji kopenhaskiego osiedla z lat 60. XX wieku, modernizacji szpitala w Chile czy projektu domu na wodzie w Amsterdamie. Zwycięzca, oprócz możliwości odbycia stażu, otrzymuje również pokrycie kosztów wyjazdu oraz pobytu, a także niewielkie kieszonkowe.
Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszej części jury weryfikuje nadesłane aplikacje, w drugiej przeprowadzane są rozmowy kwalifikacyjne z autorami najlepszych zgłoszeń. Idea konkursu opiera się na promowaniu studentów architektury i propagowaniu wśród nich najnowszej wiedzy na temat ekologicznych, wykorzystujących światło dzienne, rozwiązań w architekturze.
Program stażowy VELUX cieszy się wysoka renomą, którą budują jego uczestnicy. Na przełomie lat brali w nim udział najlepsi polscy architekci np. Łukasz Pastuszka, współwłaściciel biura „MOOMOO”, które w 2009 r. magazyn „Wallpaper” uznał za jedno z trzydziestu najbardziej obiecujących na świecie.
Studenci zainteresowani udziałem w konkursie powinni przesłać mailem na adres architekci@VELUX.pl oraz agnieszka.szwarczewska@velux.com odpowiednie dokumenty zawierające: list motywacyjny, curriculum vitae, list polecający przedstawiciela wydziału oraz porfolio ze swoim dorobkiem. Dodatkowym zadaniem jest przygotowanie krótkiego opisu ze szkicem domu zbudowanego według idei budownictwa zrównoważonego. Większość dokumentów powinna zostać przygotowana w języku angielskim.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad ubiegania się o staż znajdują się na stronie www.velux.pl/profesjonalisci.architekci/studenci
Harmonogram konkursu przedstawia się następująco:
- 16 maja 2014 – zakończenie przyjmowania aplikacji
- 26 maja 2014 – rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami
- 6 czerwca – ogłoszenie wyników rekrutacji
- 1 sierpnia – 30 września 2014 – staż w biurze architektonicznym VELUX w Danii
Informacje o Grupie VELUX
Dzięki światłu dziennemu i świeżemu powietrzu, których dostarczają produkty VELUX, powstają lepsze warunki mieszkalne. Oferta VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz świetlików wraz z rozwiązaniami przeznaczonymi do płaskiego dachu. VELUX oferuje również różnego rodzaju rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, produkty izolacyjne oraz do zdalnego sterowania. Grupa VELUX posiada swoje fabryki w 11 krajach, a przedstawicielstwa handlowe w blisko 40 krajach. Jest jedną z najsilniejszych marek na światowym rynku materiałów budowlanych, a jej produkty są sprzedawane niemal na całym świecie. W Grupie VELUX zatrudnionych jest około 10 tys. osób, a jej właścicielem jest VKR Holding A/S. Więcej informacji na stronie www.velux.com.
Informacja o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce
Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentemi eksporterem okien z Polski, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,3 mld zł. Zatrudniają w sumie ponad 3100 osób, w tym większość w czterech fabrykach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa. Grupa VELUX cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W ciągu ostatnich dwóch lat Grupa VELUX zainwestowała w Polsce ponad 250 mln zł na modernizację fabryk i dostosowanie ich do produkcji Nowej Generacji okien VELUX. Była to największa inwestycja w ponad 20-letniej historii Grupy VELUX w Polsce. Okna Nowej Generacji są bardziej energooszczędne, dostarczają więcej światła i zapewniają większy komfort użytkowania.
Źródło: Informacje Organizatora