W dniach 18-25 kwietnia 2016 r. odbywa się XVI Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wykładów i warsztatów, jakie dla uczestników przygotował Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.
PONIEDZIAŁEK, 18 kwietnia
„Psychologia reklamy – jak firmy zachęcają klienta do natychmiastowego zakupu”
Wykład/Warsztat – dla wszystkich zainteresowanych
Wykład ma na celu przekazanie wiedzy na temat elementów składowych reklamy wpływających na umysł i zmysły klienta. W trakcie warsztatu uczestnicy poznają zaś nowoczesne i tradycyjne mechanizmy psychologiczne wykorzystywane w reklamie, które mają za zadanie zainteresować klienta i zmotywować go do zakupu lub poparcia idei.
Prowadzący: dr Kamila Szymańska
Termin: 18.04.2016 r.; godz. 15.00-16.30
Twórcze eksploracje, czyli jak zdobywać wiedzę w niecodzienny sposób
Warsztat – dla studentów, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
Warsztat skierowany do osób głodnych wiedzy lecz znudzonych standardowymi formami jej zdobywania. Zajęcia skierowane do każdego kto chce rozbudzić swój instynkt odkrywcy.
Prowadzący: mgr Patrycja Mizera-Pęczek
Termin: 18.04.2016 r.; godz. 16.00-17.30
„Homoresponsabilis”
Gra biznesowa – dla studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych (16+)
W czasie gry uczestnicy wcielają się w role przedsiębiorców, którzy prowadząc własne firmy muszą mierzyć się z różnymi wyzwaniami i podejmować trudne decyzje. Gra uczy przedsiębiorczości, pracy w grupie, negocjacji. Jest doskonałym przykładem uczenia się przez działanie.
Prowadzący: dr Agata Rudnicka, dr Janusz Reichel
Termin: 18.04.2016 r.; godz. 15.00-18.00
WTOREK, 19 kwietnia
„Naucz się uczyć biznesu”
Wykład/Warsztat – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
Jesteśmy otoczeni różnymi organizacjami biznesowymi, których funkcjonowanie może być wysoce skomplikowane. Aby spróbować zrozumieć świat takich organizacji, należy przemówić do wyobraźni i spróbować je narysować. W pierwszej części spotkania, w wyobrażeniu organizacji, pomogą nam różne jej metafory. Każdy obraz wymaga jednak narracji. Ciekawa opowieść, uzupełniona obrazem, przeniesie nas w świat przygody. W części praktycznej uczestnicy, w zespołach, przygotują swoje metafory organizacji a następnie spróbują o każdej z nich opowiedzieć.
Prowadzący: dr Wojciech Ulrych
Termin: 19.04.2016 r.; godz. 16.00-17.30
ŚRODA, 20 kwietnia
„Role członków zespołu i jego skład. Skuteczna współpraca w zespole”
Warsztat – dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
Warsztat będzie miał na celu przede wszystkim rozwój kompetencji społecznych. Uczestnik spotkania poprzez przeprowadzone warsztaty uczy się: współdziałać i pracować w zespole, przyjmując w niej różne role; potrafi samodzielnie planować zadania, ustalać cele i określać priorytety służące realizacji wyznaczonego przez siebie lub innych zadania. Nastawione są na zdobycie praktycznych umiejętności budowania zespołu i poznania sposobów kreowania atmosfery efektywnej współpracy w zespole.
Prowadzący: mgr Izabela Różańska-Bińczyk
Termin: 20.04.2016 r.; godz. 15.00-18.00
CZWARTEK, 21 kwietnia
„Ściąganie – nauka czy sztuka? Nieco inny sposób zdobywania wiedzy”
Warsztat – dla studentów, uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych
Uczestnicy spotkania dowiedzą się co to jest ściąganie i jakie są jego konsekwencje. Na zajęciach będzie niepowtarzalna okazja aby ściągać i to zupełnie legalnie.
Prowadzący: Patrycja Deuter
Termin: 21.04.2016 r.; godz. 16.00-17.30
PIĄTEK, 22 kwietnia
„Modelowy zawrót głowy”
Warsztat – dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
Warsztat ma na celu wprowadzić w świat modelowania procesów biznesowych w firmach. Na przykładzie zabawy i prostych modeli uczestnicy przygotują swoje udoskonalenia i ocenią ich przydatność.
Prowadzący: dr hab. Bożena Matusiak
Termin: 22.04.2016 r.; godz. 16.00-17.30
Źródło: Informacje Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego