Lato w pełni, pomysłów na spędzenie czasu mnóstwo, a przed Tobą niepowtarzalna okazja połączenia przyjemnego z pożytecznym, poznania nowych, interesujących ludzi, rozwinięcia pasji i jednoczesnego przygotowania się do nowego roku akademickiego.
Te wakacje w Społecznej Akademii Nauk będą upływać pod hasłem Summer SAN – szkoleń i warsztatów, dzięki którym masz szansę rozwinąć swoje umiejętności i być może odkryć nowe pasje.
Podróżuj, czytaj, oglądaj filmy, jednym słowem odpoczywaj pełną piersią, zanim wrócisz na Uczelnię czy do pracy, a w szeroki wachlarz możliwości włącz wybrany warsztat w Społecznej Akademii Nauk i rozwijaj się przy okazji odpoczywając, bo najlepszy relaks to taki, który możesz podzielić z ludźmi podobnymi do Ciebie, chętnymi do poszukiwania i poznawania nowych, ciekawych zagadnień i rozwijania zainteresowań.
Summer SAN to m.in.:
- kursy menedżerskie w języku angielskim
- warsztaty rozwoju osobistego
- „Czy mogę zostać menedżerem?” – badanie kompetencji kierowniczych
- Letnia Szkoła Dziennikarstwa
- warsztaty języka angielskiego
- od pomysłu do biznesu – kurs start-up
- warsztaty fotograficzne
Zaglądaj na strony internetowe Społecznej Akademii Nauk, Clark University i Międzynarodowego Centrum Podyplomowego SAN, bo nowe, ciekawe propozycje dla Ciebie, będą się pojawiały przez całe lato.
Szczegółowe infomacje o aktualnych propozycjach i terminach warsztatów będą pojawiały się systematycznie na naszej stronie: www.lodz.san.edu.pl. Jeżeli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o nowościach, wyślij do nas krótką wiadomość na adres summer@san.edu.pl.
Ważne informacje:
- Wszystkie warsztaty są bezpłatne.
- Warsztaty dostępne są dla wszystkich zainteresowanych.
- Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat uczestnictwa.
- Istnieje możliwość zapisania się na więcej niż jeden warsztat.
Aby zapisać się na wybrany warsztat, wyślij e-mail na adres summer@san.edu.pl, podając swoje imię, nazwisko oraz temat i termin wybranego warsztatu.
Aktualne warsztaty:
Twój angielski za granicą
Planujesz urlop za granicą lub wyjeżdżasz do pracy w innym kraju? Najprawdopodobniej język angielski będzie Twoim podstawowym sposobem komunikacji. To również świetny moment na podniesienie Twoich kompetencji językowych.
Dowiedz się jak wykorzystać swoją znajomość języka angielskiego do porozumiewania się w codziennych sytuacjach. Wykorzystaj pobyt za granicą jako okazję do nauki. Przełam bariery językowe i po prostu rozmawiaj! Warsztat skierowany jest do osób na różnym poziomie zaawansowania językowego.
Prowadzący: Ewa Wiśniewska-Steciuk i Katarzyna Krakowian-Płoszka
Termin: 8 lipca 2014 (wtorek), godz. 10:00-15:00
Miejsce: Społeczna Akademia Nauk, Łódź, ul. Kilińskiego 109
THREE, FREE , czy może TREE? – pułapki angielskiej wymowy
Mówisz po angielsku, ale czy zawsze masz pewność, że jesteś dobrze rozumiany przez innych? Czy może powiedziałeś coś śmiesznego albo niestosownego?
Proponowany warsztat może Ci pomóc uniknąć kłopotów w kontaktach po angielsku– za granicą, w relacjach prywatnych lub w pracy. Zapraszamy na zajęcia z wykorzystaniem przykładów i analizy możliwych nieporozumień.
Prowadzący: Karol Kurzejamski
Termin: 9 lipca 2014 (środa), godz. 10:00-13:00
Miejsce: Społeczna Akademia Nauk, Łódź, ul. Kilińskiego 109
Czy mogę zostać menedżerem?
Czy aby być menedżerem, trzeba posiadać nadprzyrodzone moce lub przynajmniej wyjątkowe kompetencje? Zapraszamy na warsztat dotyczący analizy kompetencji menedżerskich. Sprawdź, czy masz w sobie potencjał do kierowania zespołem.
Każdy chciałby być kompetentnym pracownikiem i kierownikiem, ale co to właściwie oznacza? Jak określa się kompetencje i jak można je zmierzyć? Uczestnictwo w warsztacie pozwoli na lepsze poznanie swoich umiejętności oraz na definiowanie i prezentowanie swoich silnych stron. Dzięki temu przekonasz innych do współpracy, używając konkretnych argumentów. Pokażemy Ci, jak odkrywać swoje atuty, a przede wszystkim jak je efektywnie wykorzystać.
Prowadzący: Anna Sołtys i Michał Skorzycki
Termin I: 9 lipca 2014 (środa), godz. 17-20
Termin II: 16 lipca 2014 (środa), godz. 10-13
Miejsce: Społeczna Akademia Nauk, Łódź, ul. Kilińskiego 98
Teaching one-to-one – warsztat korepetytora
Uczysz języka angielskiego? Udzielasz korepetycji? To bywa trudne: może Ty i uczeń macie inne oczekiwania? Różne typy osobowości, różne style uczenia się, różne podejścia do zadań?
Zapraszamy na warsztat, na którym postaramy się wspólnie zdefiniować pojawiające się problemy natury psychologicznej, organizacyjnej czy doboru materiałów i spróbujemy zasugerować rozwiązania, które pomogą uatrakcyjnić prywatne lekcje.
Prowadzący: Halina Majer
Termin: 10 lipca 2014 (czwartek), godz. 10:00-13:00
Miejsce: Społeczna Akademia Nauk, Łódź, ul. Kilińskiego 109
Letnia Szkoła Dziennikarstwa
Jeśli chcesz nauczyć się, czym jest dziennikarstwo, jaka jest różnica między świetnym newsem a słabą recenzją, jakie są źródła informacji dziennikarskiej, jak znaleźć dobry temat i jak ze słabego tematu zrobić „jedynkę” oraz chciałbyś poćwiczyć trudną sztukę prowadzenia wywiadu, Społeczna Akademia Nauk zaprasza na Letnią Szkołę Dziennikarstwa!
Proponujemy cykl 3 spotkań. Istnieje możliwość zapisania się na wybrane pojedyncze warsztaty.
1. Wprowadzenie do dziennikarstwa
- czym jest dziennikarstwo i dlaczego można nazywać je „czwartą władzą”,
- struktura i podział gatunków dziennikarskich,
- źródła informacji dziennikarskiej,
- prawo prasowe i tajemnica dziennikarska
Pierwsze spotkanie ma na celu wprowadzenie uczestników w podstawowe konteksty dziennikarstwa i jego specyfiki. Dlatego, poza omówieniem podstawowych kwestii związanych ze współczesnym dziennikarstwem, poćwiczymy także szukanie i formułowanie dobrego tematu, wykorzystywanie starych i nowych mediów przy researchu dziennikarskim oraz powiemy o prawach, obowiązkach i ograniczeniach współczesnego dziennikarstwa.
Prowadzący: Tomasz Jermalonek
Termin: 14 lipca 2014 (poniedziałek), godz. 10:00-14:00
Miejsce: Społeczna Akademia Nauk, Łódź, ul. Kilińskiego 98
2. Gatunki dziennikarskie w praktyce
- małe formy dziennikarstwa informacyjnego (wzmianka, notatka, news, relacja),
- podstawy gatunków publicystycznych (komentarz),
- recenzja i felieton,
- duże formy gatunków dziennikarskich (reportaż, artykuł, wywiad).
Drugie spotkanie ma na celu ćwiczenia podstawowych gatunków dziennikarskich. Informacje z dnia pierwszego wykorzystamy w kontekście gatunków publicystycznych i informacyjnych. Nauczymy się tworzyć zarówno małe formy informacyjne (dla prasy, radia, TV i Internetu), omówimy i wyćwiczmy gatunki publicystyczne, a także zajmiemy się dużymi formami dziennikarskimi.
Prowadzący: Tomasz Jermalonek
Termin: 16 lipca 2014 (środa), godz. 10:00-14:00
Miejsce: Społeczna Akademia Nauk, Łódź, ul. Kilińskiego 98
3. Szkoła wywiadu
- jak przygotować się do prowadzenia wywiadu (dobry research dziennikarski),
- strategia zadawania pytań,
- radzenie sobie z niesfornym rozmówcą,
- symulowane rozmowy,
- selekcja materiału, autoryzacja i publikacja.
Spotkanie trzecie ma na celu przybliżenie uczestnikom warsztatów teoretycznych, a szczególnie praktycznych informacji dotyczących tworzenia i przeprowadzania wywiadu. Duża forma dziennikarska wymaga bardzo gruntownego researchu dziennikarskiego, przemyślanej i konsekwentnej strategii zadawania pytań, a także spójnej wizji ostatecznego kształtu publikacji. Poza teorią i praktyką prowadzenia wywiadu, część spotkania poświęcimy symulowanym ćwiczeniom radzenia sobie z trudnym rozmówcą.
Prowadzący: Anna Kulik, Tomasz Jermalonek
Termin: 18 lipca 2014 (piątek), godz. 10:00-14:00
Miejsce: Społeczna Akademia Nauk, Łódź, ul. Kilińskiego 98
Wszystkie spotkania prowadzą teoretycy i praktycy dziennikarstwa ze Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz zawodowi dziennikarze! Na wszystkie spotkania wstęp wolny!
Z aparatem na „ty” – warsztaty fotograficzne
Każdy z nas robi zdjęcia, często nie wiedząc, od jakich czynników technicznych i artystycznych zależy uzyskany efekt. Jeżeli wyjeżdżasz na malownicze wakacje, robisz zdjęcia znajomym lub zaczynasz przygodę z aparatem i chciałbyś bardziej profesjonalnie i świadomie wpłynąć na jakość swojej fotografii, te warsztaty są dla Ciebie.
Zapraszamy na cykl 2 warsztatów, w czasie których opanujesz podstawy techniki robienia zdjęć oraz będziesz miał możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce. Nie zapomnij zabrać ze sobą aparatu!
1. Podstawy fotografii
Poznasz podstawowe pojęcia sztuki robienia zdjęć, najważniejsze elementy każdego aparatu, dowiesz się na temat oświetlenia, kompozycji, ustawień parametrów sprzętu. Przekonasz się, jak łatwo możesz wpłynąć na każdy element Twojego zdjęcia tak, aby nabrało ono profesjonalnego charakteru – niezależnie czy posiadasz lustrzankę czy aparat kompaktowy.
Prowadzący: Wiktor Kołysko, Noemi Młynarczyk
Termin: 17 lipca 2014 (czwartek), godz. 10:00-14:00
Miejsce: Społeczna Akademia Nauk, Łódź, ul. Kilińskiego 98
2. Fotografia w praktyce – plener
Znając podstawowe elementy wpływające na to, w jaki sposób aparat przechwytuje obraz, będziesz miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i przetestowania różnych ustawień aparatu w plenerze. Będziemy fotografować krajobrazy, ludzi, architekturę – z różnych ujęć – tak, aby przyjrzeć się, jakie efekty można uzyskać mając świadomość warsztatu.
Prowadzący: Noemi Młynarczyk, Wiktor Kołysko
Termin: 19 lipca 2014 (sobota), godz. 10:00-14:00
Miejsce: Społeczna Akademia Nauk, Łódź, ul. Kilińskiego 109
Kursy po angielsku z wykładowcami z Clark University
W lipcu i sierpniu zapraszamy na 40-godzinne kursy w języku angielskim, prowadzone przez amerykańskich wykładowców z Clark University.
Każdy uczestnik otrzymuje certyfikat. Dodatkowo – uczestnicy, którzy ukończą pozytywnie cały kurs i zdecydują się na przystąpienie do programu Clark University, otrzymają zaliczenie tego kursu.
Dostępne kursy:
1. Organizational Behavior and Leadership
In this course we will focus on the common daily challenges facing individuals within the work place environment. Understanding these different behaviors and concepts found within the complex and diverse work environment is a critical component for survival and success in the modern organization. The specific topics of organizational structure, culture, change, motivation, group dynamics, leadership and interpersonal communication will all be addressed. The objective of this course is to give the student a better overall grasp of the organizational structure and the primary factors driving the managerial decision makers within it.
Prowadzący: Robert Ristino, PhD (Clark University)
Terminy: niedziele, godz. 9.00 – 18.15 (daty: 13.07, 20.07, 27.07, 03.08)
Miejsce: Clark University, Łódź, Łódź, ul. Gdańska 121
2. Human Resources Management
In the fields of personnel management and adult training, this concentration proves invaluable. Courses are offered in managing diversity, human resource development, conflict management and negotiation, among others. Maximizing productivity, minimizing friction and retaining valuable employees are priorities for successful companies. Here, students gain the tools needed to effectively handle these vital internal communication issues. As part of the human resource concentration, students may concentrate their studies specifically on either Human Resource Management or Conflict Management.
Prowadzący: John Lindhol, PhD (Clark University)
Terminy: soboty, godz. 9.00-18.15 (daty: 12.07, 19.07, 26.07, 02.08)
Miejsce: Clark University, Łódź, ul. Gdańska 121
W celu zapisania się na wybrany kurs Clark University prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie Clark University (www.clarkuniversity.eu). Ilość miejsc na kursach jest ograniczona, decyduje kolejność nadesłania zgłoszeń.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Biurem Clark University pod numerem + 48 42 664 22 55.
Źródło: Informacje Organizatora