Stypendium Młodzi w Łodzi przepustką do kariery w SuperDrob

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Antaniną Sinkevich, ubiegłoroczną stypendystką firmy SuperDrob, a obecnie Kontrolerką Jakości w zakładach SuperDrob w Łodzi.


Tosiu, studiowałaś w Łodzi, dlaczego akurat to miasto wybrałaś na swój rozwój i edukację?

Tak wyszło, że dostałam się na kurs przygotowawczy dla cudzoziemców do studiów w Polsce właśnie do Łodzi, bo tylko tutaj przygotowywali przyszłych studentów medycyny, biologii i chemii. Po roku życia w Łodzi, a także po wycieczce na UŁ zrozumiałam, że tutaj zostanę.  

Jaką uczelnię i jaki kierunek wybrałaś?

Wybrałam studia biotechnologiczne na Uniwersytecie Łódzkim.

Tosiu, byłaś uczestnikiem wspaniałego łódzkiego projektu „Młodzi w Łodzi”. Z wielu zakładów, które znajdują się w tym mieście, wybrałaś w procesie rekrutacji firmę SuperDrob jako fundatora stypendium. Dlaczego to właśnie naszą organizację wybrałaś? Czym się kierowałaś?

To prawda, uczestnicząc w projekcie miałam wybrać z kilku fundatorów tylko jednego. Przed rozpoczęciem praktyk w SuperDrob pracowałam tylko w laboratoriach akredytowanych, co jest bardziej typowe po studiach biotechnologicznych. Jednak po miesiącu studiów magisterskich na kierunku Biotechnologia mikrobiologiczna, który bardzo mocno jest związany z produkcją żywności, zaczęłam myśleć o tym, żeby jednak powiązać karierę z branżą żywieniową. SuperDrob jako firma najbardziej pasował do wybranej przeze mnie ścieżki zawodowej. 

W trakcie studiowania w SuperDrob odbyłaś trzymiesięczne praktyki. W jakich działach pracowałaś?

Miałam szczęście popracować w Dziale Jakości oraz w Dziale Technologii.

Co dały Ci praktyki w SuperDrob SA?

Praktyki w SuperDrob dały mi nie tylko doświadczenie zawodowe i pełne zrozumienie mojej przyszłej drogi zawodowej, ale także mile spędzony czas w gronie świetnych ludzi, którzy tutaj pracują. Naprawdę zrozumiałam, że praca może przynosić nie tylko pieniądze, ale także satysfakcję z bycia wśród kolegów – współpracowników.

Czy stypendium ufundowane przez nasz zakład było Ci pomocne w czasie Twoich studiów?

Stypendium ufundowane przez firmę pozwoliło mi zainwestować w kurs na prawo jazdy, a także pokryło pewne procedury medyczne. Ciężko by było bez stypendium na to sobie pozwolić. Część stypendium oczywiście przeznaczyłam też na wydatki związane z napisaniem pracy magisterskiej. 

Po zakończeniu studiów, uzyskaniu świetnych wyników i obrony pracy magisterskiej, zostałaś zatrudniona w SuperDrob w Dziale Kontroli Jakości. Jak Ci się pracuje? Co jest dla Ciebie ważne w pracy? Jak możesz wykorzystać swoją wiedzę uzyskaną w trakcie studiowania? Jak myślisz, co wniosłaś jako świeżo upieczony magister w rozwój naszego zakładu? Co konkretnie da Ci na przyszłość praca w naszej firmie.

Tak, po zakończeniu praktyk zostałam zatrudniona w firmie jako Kontroler Jakości. Pracy jest dużo, nie zawsze jest lekko, ale myślę, że nieźle ze wszystkim sobie radzę. Mimo wszystkich trudności praca w SuperDrob jest przyjemna i każda chwila spędzona w zakładzie jest tego warta. Moim zdaniem wykształcenie wyższe przede wszystkim pomaga efektywniej poszukiwać, przyswajać i wykorzystywać wiedzę. Podstawowy kurs wykładów z zarządzania jakością z biotechnologii na UŁ świetnie się przydał w mojej obecnej pracy. Jedną z najlepszych cech SuperDrob jest ciągłe szkolenie Pracowników. Przez stosunkowo krótki okres mojego zatrudnienia bardzo dużo się dowiedziałam o funkcjonowaniu firmy i codziennie się uczę czegoś nowego. Ciężko stwierdzić co mnie czeka w przyszłości, ale chciałabym bardzo zostać Specjalistką Zarządzania Jakością w firmach zajmujących się przemysłem spożywczym. 

Tosiu, bardzo dziękujemy Ci za czas poświęcony na pytania i życzymy dalszych sukcesów w rozwoju kariery zawodowej 😊

Źródło: Materiał opracowany przez firmę SuperDrob