Studentki PŁ z medalami na AMWŁ w pływaniu

Mocną pozycję w ogólnej klasyfikacji wojewódzkiej utrzymują studentki Politechniki Łódzkiej w pływaniu. Na Akademickich Mistrzostwach Województwa Łódzkiego zdobyły trzy złote oraz po jednym srebrnym i brązowym medalu.

Zawody odbyły się 27 marca na pływalni Uniwersytetu Łódzkiego. – Nasi zawodnicy, a w szczególności zawodniczki spisali się bardzo dobrze, zdobywając cenne krążki – mówi dr Ewa Brochocka, dyrektor Centrum Sportu PŁ.

Trzy złote i jeden medal brązowy zdobyły studentki Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności :

• Zuzanna Dzwonnik na 100 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem zmiennym,
  • Maja Mikołajczyk na 100 m stylem motylkowym,
  • Medal brązowy wywalczyła Aleksandra Bednarek na 100 m stylem zmiennym.

Płynąc w sztafecie 4×50 m stylem zmiennym kobiet w składzie: Alicja Maziar, Aleksandra Bednarek, Zuzanna Dzwonnik, Maja Mikołajczyk, nasze Panie po bardzo zaciętej walce, zdobyły srebrny medal – mówi dumna trenerka Joanna Lipińska z Centrum Sportu PŁ.

Źródło: Politechnika Łódzka