Studenci PŁ z Iron Warriors znów na podium

Z konkursu Albi Eco Race we Francji, studenci Politechniki Łódzkiej wrócili ze srebrnym pucharem. Studenci zakończyli Albi Eco Race dwiema konkurencjami: long runem oraz slalomem. – Po wczorajszym zwycięstwie w short run, zaczęliśmy z pierwszej pozycji. Pierwsze okrążenia napawały nas optymizmem, ale napotkaliśmy trudności z zablokowanym układem kierowniczym i kolizją, która uszkodziła nasz Eco Arrow. Mimo tych przeszkód ukończyliśmy wyścig na 4. miejscu – poinformowali studenci.

Albi Eco Race to konkurs samochodów elektrycznych, słonecznych i wodorowych na Torze Albi. Zawody zakończyły się w sobotę, 25 maja.

Iron Warriors to  grupa studentów działających w Kole Miłośników Motoryzacji na Wydziale Mechanicznym przy Instytucie Maszyn Przepływowych. Są najszybciej rozwijającą się polską drużyną startującą w Eco–maratonach. Zdobyli pierwsze miejsce podczas zawodów Educ Eco we Francji oraz dwukrotnie ustanowili rekord Polski w jeździe na kropelce benzyny wynoszący 837 km/l.

Sukces studentów był możliwy dzięki wsparciu wielu partnerów. Są to: Veolia PLl , TBP Interprojekt, Politechnika Łódzka, Wydział Mechaniczny PŁ, Instytut Maszyn Przepływowych, Fundacja Politechniki Łódzkiej, miasto Łódź, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej, Igus, strefadrukarek.pl, PAFANAsa, Arpaprint.pl .

Projekt został dofinansowany z budżetu Miasta w ramach konkursu dotacyjnego „Łódź akademicka – naukowa, kreatywna i wielokulturowa 2024”.

Źródło: Politechnika Łódzka