Sportowe sukcesy UŁ!

Akademickie Mistrzostwa Polski przyniosły nam wiele powodów do radości – zawodnicy z Uniwersytetu Łódzkiego odnieśli ogromny sukces w judo, a koszykarze UŁ zostali akademickimi mistrzami Polski. Serdecznie gratulujemy!

Zawodnicy z Uniwersytetu Łódzkiego odnieśli ogromny sukces w judo. W klasyfikacji Uniwersytetów studenci UŁ zdobyli złoty medal, natomiast w klasyfikacji generalnej UŁ zajął wysoką czwartą pozycję. W zawodach wzięło udział blisko 200 studentów z 28 uczelni. W tym doborowym towarzystwie drużynę UŁ reprezentowało pięć zawodniczek i zawodników, wszyscy wywalczyli medale w klasyfikacji indywidualnej.

Więcej – tutaj (kliknij)

Męska drużyna Uniwersytetu Łódzkiego i żeńska Politechniki Gdańskiej wygrały Akademickie Mistrzostwa Polski w koszykówce, które zakończyły się w niedzielę w Łodzi. Gdańszczanki obroniły trofeum wywalczone przed rokiem. Żeńska drużyna UŁ również może się pochwalić bardzo dobrym wynikiem. Koszykarki zajęły 6. miejsce w klasyfikacji generalnej, a 2. wśród uniwersytetów.