SAN zaprasza na bezpłatne warsztaty w ferie 2018


Społeczna Akademia Nauk zaprasza na cykl otwartych, bezpłatnych warsztatów z zakresu dziennikarstwa, psychologii oraz informatyki.

Zima w pełni, pomysłów na spędzenie czasu mnóstwo, a przed Tobą niepowtarzalna okazja połączenia przyjemnego z pożytecznym, poznania nowych, interesujących ludzi, rozwinięcia pasji i jednoczesnego przygotowania się do nowego semestru oraz do najważniejszego egzaminu w życiu.

Te ferie w Społecznej Akademii Nauk będą upływać pod hasłem szkoleń i warsztatów, dzięki którym masz szansę rozwinąć swoje umiejętności i odkryć nowe pasje!

Ważne informacje:

  • wszystkie warsztaty są bezpłatne,
  • warsztaty dostępne są dla wszystkich zainteresowanych,
  • każdy uczestnik otrzymuje certyfikat uczestnictwa,
  • istnieje możliwość zapisania się na cały cykl warsztatów lub na jeden czy kilka wybranych warsztatów.

Otwarte warsztaty dla wszystkich zainteresowanych:

Psychologia: skuteczna komunikacja i asertywność

Warsztat z komunikacji ma pomóc nam w lepszym kontakcie z drugim człowiekiem. Poznamy sposoby skutecznej komunikacji, sposoby docierania do każdego typu osoby. Pomoże nam to w każdej przyszłej relacji w życiu prywatnym, zawodowym czy społecznym.

Nauczymy się, czym jest postawa asertywna i jak dążyć do jej osiągnięcia. Dowiemy się, jaką postawę najczęściej w życiu prezentujemy, czy jesteśmy podatni na manipulację, czy to my stosujemy manipulację drugim człowiekiem. Poznamy nasze predyspozycje i możliwości.

Dowiemy się, w jaki sposób kreować nasz wizerunek w oczach innych osób. Jak dostać wymarzoną pracę? Jak prosić o podwyżkę? Bądź jak zaprosić piękną dziewczynę na randkę? Przełamiemy wszystkie bariery i otworzymy się na życie. Staniemy się proaktywni i przejmiemy kontrolę nad naszym przeznaczeniem.

Dostępne terminy:

5.02.2018 – godz. 15:00-17:00
7.02.2018 – godz. 15:00-17:00
9.02.2018 – godz. 15:00-17:00

Uczestnictwo w warsztacie jest bezpłatne! Aby zapisać się na warsztat w wybranym terminie, wejdź w formularz zgłoszeniowy na dole strony.

Dziennikarstwo telewizyjne, prasowe, radiowe i internetowe w praktyce

Jeśli chcesz nauczyć się, czym jest dziennikarstwo i jak funkcjonują nowoczesne media, Katedra Dziennikarstwa Społecznej Akademii Nauk zaprasza na cykl otwartych bezpłatnych warsztatów (prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe).

Dziennikarstwo telewizyjne w praktyce:

Spotkanie ma na celu przybliżenie uczestnikom warsztatów praktycznych informacji dotyczących specyfiki dziennikarstwa telewizyjnego. Co to jest telewizja? Jak się robi to, co oglądamy na ekranie? Jak powstaje telewizyjny serwis informacyjny? Jak się czuje dziennikarz, stojąc przed kamerą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można poznać w czasie warsztatów telewizyjnych. Uczestnicy spotkania będą mogli przećwiczyć zdobyte umiejętności oraz zobaczyć, jak pracują dziennikarze i realizatorzy telewizyjni. Ilość miejsc ograniczona!

Dziennikarstwo prasowe i internetowe:

Warsztat ma na celu omówienie specyfiki współczesnego dziennikarstwa prasowego i nowomedialnego oraz wykorzystania i funkcjonowania nowych mediów w dziennikarstwie. Poćwiczymy szukanie i formułowanie dobrego tematu, wykorzystywanie nowych mediów przy researchu dziennikarskim, posługiwanie się m.in. multimediami oraz elementami interaktywnymi w tworzeniu materiałów na potrzeby Internetu. Podczas spotkania uczestnicy będą mili szansę przećwiczyć zdobyte umiejętności w praktyce.

Internetowe dziennikarstwo radiowe:

Podczas warsztatów z dziennikarstwa radiowego, uczestnicy poznają specyfikę pracy w nowoczesnym, multimedialnym newsroomie. Współczesny dziennikarz radiowy musi posługiwać się nie tylko dźwiękiem, ale i obrazem. Do jego zadań należy nagrywanie i montowanie filmików z miejskich wydarzeń na potrzeby portalu, ale i przygotowywanie materiałów telewizyjnych dla ogólnopolskiej stacji. Poznamy też elementy dziennikarstwa śledczego i interwencyjnego. W planie wizyta w multimedialnej rozgłośni radiowej.

Warsztaty będą realizowane w czasie ferii zimowych (29.01-11.02). Dokładne terminy oraz miejsce spotkań będą dostępne wkrótce. Już teraz możesz zapisać się przez formularz rejestracyjny na dole strony.

Informatyka: programowanie, sieci komputerowe, grafika, montaż filmów

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą bezpłatnych warsztatów informatycznych, skierowanych przede wszystkim do uczniów szkół średnich i studentów. Warsztaty stanowią wprowadzenie do wybranych zagadnień, związanych z programowaniem, grafiką komputerową i sieciami i systemami komputerowymi.

Jeżeli interesuje Cię któryś z tematów, ale nie wiesz, jak zacząć – te warsztaty są dla Ciebie!

Środa, 21.02.2018 r.
godz. 10-12 – Technologie programowania
godz. 12-14 – Modelowanie 3D
godz. 14-16 – Wizualizacja 3D
godz. 16-18 – Technologie programowania

Czwartek, 22.02.2018 r.
godz. 10-12 – Grafika wektorowa – Adobe Illustrator
godz. 12-14 – Grafika rastrowa – Adobe Photoshop
godz. 14-16 – Montaż filmu – Adobe Premiere i After Effects
godz. 16-18 – Sieci i systemy operacyjne

Wszystkie warsztaty odbędą się w budynku Społecznej Akademii Nauk przy ul. Kilińskiego 98. Szczegóły dotyczące sali przesłane zostaną po rejestracji na warsztat. Więcej informacji na www.informatyka.san.edu.pl.

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona!

Proponowane warsztaty dla maturzystów:

Jak planować, aby zdać z wyróżnieniem

Warsztat ma na celu dostrzeżenie pełnionych przez osobę ról w życiu i celów jakie pragnie w każdej z tych ról zrealizować. Pomaga dostrzec i określić jakie cele są dla osoby najważniejsze i jakie cele pomogą jej osiągnąć pełną satysfakcję i zadowolenie.

Podczas warsztatu z planowania każda osoba nauczy się skutecznych technik zarządzania sobą w czasie. Zwrócimy uwagę na to co ważne i pilne oraz na to, co pochłania nasz czas, natomiast nie wnosi nic produktywnego do naszego życia.

Nauczymy się planować z rozmachem, ale w zasięgu naszych możliwości. Nauczymy się poprawnie interpretować cele, rozbijać je na poszczególne elementy, żeby każdego dnia zbliżać się do ich realizacji w 100%!

Nauczymy się JAK być odpowiedzialnym za siebie i swoje działania, a także popracujemy nad poczuciem własnej skuteczności i upragnionym obrazie własnej osoby.

Dostępne terminy:
5.02.2018 – godz. 9:00-11:00
7.02.2018 – godz. 9:00-11:00
9.02.2018 – godz. 9:00-11:00

Uczestnictwo w warsztacie jest bezpłatne! Aby zapisać się na warsztat w wybranym terminie, wejdź w formularz zgłoszeniowy na dole strony.

Poradź sobie ze stresem przed i w czasie matury

Warsztat ma na celu przygotowanie każdej osoby do wyzwań życia codziennego, w tym momencie największym wyzwaniem nadchodzącym wielkimi krokami jest Matura.

Będziemy uczyć się, jak mieć kontrolę nad sobą – swoimi myślami, uczuciami i zachowaniem. Jak rozpoznawać i przygotowywać się na zagrożenia z zewnątrz, które wzbudzają w nas silne emocje (lęk, panikę, złość, wstyd).

Nauczymy się spoglądać w głąb siebie, dostrzegać co tak naprawdę się z nami dzieje, co czujemy i czego potrzebujemy. Staniemy się bardziej wrażliwi na swoje potrzeby, a nie na potrzeby wszystkich z dookoła. Popracujemy nad swoją samooceną i poczuciem własnej wartości.

Dowiemy się, jaki wpływ na nasze funkcjonowanie mają środki psychoaktywne (alkohol, narkotyki, leki), jak oddziaływają one na nasze funkcjonowanie, na nasz mózg, na nasze myśli, uczucia i zachowanie. Nauczymy się zapobiegać uzależnieniom, ale i wychodzić z nich, jeśli z jakimś mamy do czynienia. To nie muszą być wyżej wymienione, pamiętajmy, że tak samo niebezpieczne jest uzależnienie od hazardu, gier komputerowych, papierosów, kawy, czy zakupów.

Dostępne terminy:
5.02.2018 – godz. 12:00-14:00
7.02.2018 – godz. 12:00-14:00
9.02.2018 – godz. 12:00-14:00

Uczestnictwo w warsztacie jest bezpłatne! Aby zapisać się na warsztat w wybranym terminie, wejdź w formularz zgłoszeniowy na dole strony.


Informacje znajdziesz również na stronie https://lodz.san.edu.pl/bezplatne-warsztaty-w-ferie-2018.

Źródło: Informacje Społecznej Akademii Nauk