Chcemy, aby młodzi ludzie budowali u nas swoje kariery pokazując, że Łódź to najlepsze miejsce do osobistego i zawodowego rozwoju – pod takimi hasłami ruszył program „Młodzi w Łodzi”. Program, przy tworzeniu którego współpracują uczelnie wyższe i najwięksi łódzcy przedsiębiorcy ma na celu m.in. poprawę wizerunku miasta i wypromowanie Łodzi jako ośrodka przyjaznego dla rozwoju zawodowego.
– Długo na ten dzień czekaliśmy i jestem przekonany, że wpisze się on historię miasta – mówił wiceprezydent Łodzi Marek Michalik. – Chcemy wykorzystać potencjał łódzkich uczelni i przy współpracy z zapleczem biznesowym sprawić, by jak najlepiej były spełnione potrzeby inwestorów.
Jak podkreślają władze miasta, Łódź poradziła sobie z dużym bezrobociem, jednak nadal w mieście odczuwa się brak specjalistów, a młode i wykształcone osoby najczęściej decydują się na zarobkową emigrację. Ten stan rzeczy potwierdziły badania przeprowadzone przez firmę Mediator na zlecenie Biura Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejsc Pracy UMŁ. Według ankiet, wypełnianych przez studentów ośmiu największych uczelni w mieście, połowa z żaków po zdobyciu dyplomu nie chce w Łodzi pozostać. Z drugiej strony jednak 80 procent z nich chetnie zostałoby w mieście, gdyby znalazło w nim satysfakcjonującą pracę. Dla takich osób stworzono program „Młodzi z Łodzi”.