Na staż w Londynie, Pradze lub Bukareszcie w renomowanych agencjach PR liczyć mogą studenci, którzy zwyciężą w konkursie „PRaktykuj za granicą”, organizowanego przez Instytut Monitorowania Mediów.
Konkurs składa się z trzech etapów, a głównym zadaniem uczestników jest stworzenie strategii komunikacyjnej dla wybranej fundacji, a następnie zaprezentowanie projektu przed jury. Prace dotyczyć mogą jednego z trzech sektorów: „Pomagamy ludziom”, „Pomagamy zwierzętom” i „Promujemy kulturę”.
Konkurs „PRaktykuj za granicą” organizowany jest od 2003 roku we współpracy z najważniejszymi fundacjami oraz instytucjami na polskim rynku. W 10 poprzednich edycjach wzięło udział blisko 1000 osób, z czego 30 zostało nagrodzonych stażami w pięciu agencjach PR w sześciu krajach europejskich. W 2015 roku partnerami konkursu zostały: „Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!”, Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” oraz Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, działające przy galerii Zachęta.
Celem konkursu jest wspieranie młodych adeptów branży PR oraz organizacji pożytku publicznego. Projekt skierowany jest do studentów, zainteresowanych zdobyciem cennego doświadczenia w obszarze komunikacji. W tegorocznej edycji finaliści otrzymają szansę odbycia praktyk w europejskich filiach prestiżowych agencji i instytucji: Fleishman-Hillard w Londynie, LEWIS PR w Pradze oraz MediaTrust w Bukareszcie.
„Udział w konkursie był dla mnie niezwykłą przygodą, szkoleniem i przełamywaniem własnych barier. Pozwolił mi zweryfikować w praktyce to, czego nauczyłam się do tej pory w teorii. Poza stażem w londyńskiej agencji Fleishman Hillard, nagrodą była dla mnie również możliwość wejścia w szeregi fundacji Rak’n’Roll. Dzisiaj jestem członkiem zespołu i niedługo ruszamy z realizacją kampanii, którą napisałam w ramach konkursu >>PRaktykuj za granicą<<” – przypomina Nikola Ciesielska, laureatka poprzedniej edycji konkursu PRaktykuj za granicą.
Zgłoszenia trwają do 31 maja br. Więcej informacji https://www.instytut.com.pl/praktykujzagranica.
Źródło: PAP – Nauka w Polsce