Prawdziwa gratka dla fanów Wiedźmina. Miłośników twórczości Andrzeja Sapkowskiego na całym świecie elektryzuje informacja o nowej produkcji Netflixa poświęconej sadze wiedźmińskiej. Spotkanie będzie poświęcone nie tylko serialowi stacji Netflix, ale również ciekawostkom i „smaczkom” prozy Andrzeja Sapkowskiego. Przez gąszcz barwnych postaci i pasjonującą historię o Białym Wilku z Rivii przeprowadzi nas znawczyni tematu – dr Natalia Lemann, badaczka literatury fantastycznej i fantasy z Uniwersytetu Łódzkiego. Na wykład zapraszamy 25 stycznia o godz. 18.00 do łódzkiej Manufaktury.
Dr Natalia Lemann – znawczyni literatury fantastycznej, miłośniczka prozy Andrzeja Sapkowskiego, powieści historycznych; ponadto literaturoznawca, antropolog kultury, pracownik Wydziału Filologicznego UŁ – Katedry Teorii Literatury, Instytutu Kultury Współczesnej
UŁ w Empiku
„Projekt Wiedza” w salonie Empik to cykl comiesięcznych prelekcji z ekspertami Uniwersytetu Łódzkiego, którzy w przystępny sposób opowiadają o ciekawych tematach z różnych dziedzin nauki. Obrana formuła zapewnia słuchaczom możliwość poznania wielu zagadnień z pewnego źródła, podpartych badaniami i podanych w przyjemny, popularnonaukowy sposób.
W dobie fake newsów i samozwańczych ekspertów szerzenie merytorycznych, sprawdzonych informacji staje się kluczowe. Przeciwdziałanie szkodliwym tendencjom, z jakimi zmagają się obecnie media i nauka, stanowi obowiązek każdej instytucji dysponującej specjalistami. Uniwersytet Łódzki od dłuższego czasu zapewnia prostszy dostęp do różnorodnej wiedzy za pośrednictwem publikowanych materiałów. Uczelnia coraz bardziej otwiera się na otoczenie i pomaga wszystkim zainteresowanym poszerzać swoje horyzonty, jak również weryfikować poprawność zasłyszanych informacji.
Do dyspozycji odbiorców oddaliśmy już cykl Komentarze UŁ, w którym eksperci wyjaśniają rzeczywistość lub oceniają fachowo ciekawe zjawiska. Formę komentarzowej „wiedzy w pigułce” uzupełniają poszerzone nagrania audio dla tych, którzy w wolnym czasie lubią szczegółowo zgłębiać zagadnienia z zakresu humanistyki i nauk ścisłych. Podcasty UŁ, bo o nich mowa, zawierają najciekawsze wykłady wygłaszane przez naszych naukowców i zagranicznych prelegentów.
Źródło: www.biuletyn.uni.lodz.pl
Redakcja: Centrum Promocji UŁ