Projekt GUST (Generative Urban Small Turbine)

Już 7 maja studenci z Projektu GUST (Generative Urban Small Turbine) działającego przy Instytucie Maszyn Przepływowych na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej wezmą udział w największych na świcie targach dotyczących mikroturbin wiatowych: AWEA WINDPOWER 2018 Conference & Exhibition w Chicago.

AWEA WINDPOWER to cykliczne wydarzenie, w którym w ubiegłym roku wzięło udział 439 wystawców i 7000 uczestników. Na targach studenci zaprezentują swoją turbinę, która obecnie znajduję się w Stanach Zjednoczonych. Projekt mikroturbiny wiatrowej zakłada wykorzystanie zasobów wietrzności na obszarze zurbanizowanym. To główne założenie zespołu wpisuje się w kontekst rosnącego zapotrzebowania na odnawialne źródła energii. Wynikają one z założeń porozumienia COP21 przyjętego podczas konferencji klimatycznej ONZ w Paryżu w 2015 roku. Rozwiązania konstrukcyjne opracowane podczas projektu mają pomóc w realizacji tych planów na terenie naszego kraju.

Warto wspomnieć, że grupa GUST jest dwukrotnymi zwycięzcami konkursu International Small Wind Turbine Contest 2017 i 2016 organizowanym przez NHL Leeuwarden w Holandii, co zapewne sprawi że zainteresowanie innowacyjnym projektem studentów będzie jeszcze większe. Trzymamy kciuki!

Młodzi w Łodzi
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.