Premiera autorskiego musicalu „Panny z Wilka”

W poniedziałek 22 czerwca Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na briefing prasowy i medialną próbę przed premierą autorskiego musicalu „Panny z Wilka”, inspirowanego opowiadaniem Jarosława Iwaszkiewicza oraz słynną filmową adaptacją Andrzeja Wajdy z 1979 roku. Wydarzenie jest związane z obchodami Roku Andrzeja Wajdy.

●● poniedziałek, 22 czerwca, godz. 12.00
BRIEFING i po nim PRÓBA PRASOWA rozpoczną się o godz. 12.00 w budynku Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a. Będzie to spotkanie z twórcami przedstawienia, w tym reżyserem i autorem libretta Jędrzejem Gorskim.
Briefing poprowadzi Paweł Wołowicz – kierownik Biura Promocji Akademii Muzycznej w Łodzi.

●● środa, 24 czerwca, godz. 18.00
PREMIERA MUSICALU o godz. 18:00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej przy ul. Żubardzkiej 2a (wejściówki 25 zł).

Twórcy:
libretto – Jędrzej Gorski
muzyka – Malwina Szlązak-Hendzel, Anna Ludwik
choreografia – Agnieszka Łuczyńska
scenografia i kostiumy – Jan Wenzel

Wykonawcy:
Studenci i goście Akademii Muzycznej w Łodzi

Informacji o premierze:

https://www.amuz.lodz.pl/index.php/pl/wydarzenia/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/3198-panny-z-wilka-2026-06-24