„Najcenniejsza rzecz w tym programie? Usłyszeć od opiekuna: nadajesz się, masz talent.” – przyznaje jedna z uczestniczek Mentoringu VIP. Program wymyślony przez Uniwersytet Łódzki pomaga najzdolniejszym studentom odnaleźć właściwą drogę zawodową, zdobyć cenne doświadczenie, uniknąć niektórych błędów. 27 czerwca o 14:00 w Pałacu Biedermanna oficjalne zakończenie piątej edycji.
W projekcie wzięło udział elitarne grono menedżerów największych firm, w tym m.in. Malwina Choińska – Dyrektor Działu Audytu Deloitte Polska Sp. z o.o., Paweł Mortas – Prezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. oraz Aneta Wilmańska – Dyrektor Biura Przedstawicielskiego PGNiG S.A. w Brukseli. Głównym założeniem inicjatywy jest włączenie wybitnych absolwentów Uniwersytetu w proces rozwoju kariery naukowej i zawodowej najzdolniejszych studentów.
Uniwersytet Łódzki ma wielu wybitnych absolwentów, którzy swoją działalnością i postawą wyróżniają się na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Znane osobistości ze świata nauki, polityki, czy biznesu stanowią filar Programu Absolwent VIP oraz przyczyniają się do realnego kształtowania strategicznych obszarów polityki UŁ. Ich udział w projekcie jest nieocenionym wkładem w wielopłaszczyznową edukację i rozwój młodego pokolenia studentów Uniwersytetu Łódzkiego, którzy pod skrzydłami wybitnych mentorów zyskują bezcenne doświadczenia i konfrontację ze światem, w który w przyszłości chcieliby pewnie wkroczyć – prof. dr hab. Antoni Różalski, Rektor Uniwersytetu Łódzkiego.
Projekt mentorski, który jest autorskim przedsięwzięciem Uniwersytetu Łódzkiego, zakłada budowanie trwałych relacji młodych studentów z absolwentami pełniącymi role mentorów. Eksperci współpracujący z Uczelnią wspierają młodych ludzi w wyznaczaniu ciekawych kierunków rozwoju osobistego. W V edycji projektu wzięło udział 33 najlepszych studentów Uniwersytetu Łódzkiego wyłonionych w prowadzonym przez Uczelnię procesie rekrutacyjnym. Głównymi kryteriami wyboru były wyniki w nauce, aktywność społeczna, zainteresowania oraz kreatywność.
Przez okres sześciu miesięcy 31 par „uczeń – mistrz”, po wyznaczeniu wspólnych celów, poznawało się i zdobywało nowe umiejętności, podejmowało wyzwania i budowało efektywne modele współpracy. Wszystko po to, by studenci mogli budować swoje ścieżki rozwoju w oparciu o solidne i wartościowe fundamenty doświadczeń mentorów.
Projekt mentorski to unikatowa szansa dla studentów by pod okiem ekspertów, praktyków biznesu, poszerzać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. Dla mentorów to okazja by w twórczy i aktywny sposób włączać się w proces edukacji najzdolniejszych łódzkich żaków. W dotychczasowych pięciu edycjach wzięło udział 140 studentów, którzy skorzystali z wiedzy i doświadczenia 66 mentorów – Absolwentów VIP Uniwersytetu Łódzkiego. Rekrutacja do VI edycji rozpocznie się w październiku br.
Źródło: Centrum Promocji Uniwersytetu Łódzkiego