Karatecy z PŁ najlepsi w AMP

Reprezentacja Politechniki Łódzkiej zwyciężyła w Akademickich Mistrzostwach Polski w karate, które odbyły się we Wrocławiu. Łodzianie wyprzedzili na podium Politechnikę Wrocławską i Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W turnieju wzięło udział aż 105 zawodników i zawodniczek z 31 uczelni z całej Polski.

Podopieczni trenera Janusza Harasta wywalczyli trzy mistrzowskie tytuły, 2 srebrne i 2 brązowe medale.

Złoty krążek w kumite indywidualnym kobiet powyżej 68 kg zdobyła Kinga Harast, brązowa medalistka mistrzostw Europy do lat 21 (na co dzień studentka Centrum Kształcenia Międzynarodowego). Drugie złoto wywalczyła w parze z Julią Komorowską (Wydział FTIMS), w kumite drużynowym kobiet.

–  Cieszę się, że mogłam obronić tytułu mistrzyni Polski. W tym roku jestem szczególnie zadowolona z osiągniętego wyniku, ponieważ wygrałam z bardzo utytułowaną i dobrze przygotowaną zawodniczką Igą Butrym. Zdobycie dwóch złotych medali utwierdza mnie w przekonaniu, że ciężka praca i codziennie treningi przynoszą efekty – powiedziała Kinga Harast.

Mistrzem w kumite indywidulanym mężczyzn do 75 kg został Szymon Stawiarski z Wydziału EEIA, aktualnie 5. zawodnik Akademickich Mistrzostw Świata. Na drugim stopniu podium w tej kategorii stanął Szymon Lasota (Centrum Kształcenia Międzynarodowego). Srebrny medal zdobył też Michał Janczewski (Wydział BAIŚ) w kumite indywidualnym mężczyzn do 67 kg. Brązowe medale indywidualnie wywalczyli: Julia Komorska w kumite kobiet do 55 kg oraz Jakub Dynda w kumite mężczyzn + 84 kg (Wydział EEIA).

Kinga Harast i Szymon Stawiarski są zawodnikami Kadry Narodowej Karate Olimpijskiego.

Źródło: Politechnika Łódzka