Jedyna firma tradingowa w tej części Europy rekrutuje

Mowa o OSTC, której pracownicy działają na największych międzynarodowych giełdach instrumentów pochodnych, m.in. CME, ICE czy EUREX. Obecnie w polskim oddziale międzynarodowej firmy pracuje ponad 150 osób. W najbliższym czasie zespół ma powiększyć się o 30 nowych traderów.

Traderzy w przeciwieństwie do inwestorów działają na giełdzie którkoterminowo, handlując akcjami, obligacjami czy kontraktami i zapewniając płynność na globalnych rynkach finansowych. Ich środowisko to coraz częściej profesjonalne biuro świetnie wyposażone w serwery, stacje z kilkoma monitorami i dostęp do najważniejszych danych z rynków. Tak wygląda też polski oddział działającej od 1999 roku OSTC Limited, który jest największą lokalizacją brytyjskiej spółki na świecie.

Ponieważ OSTC nie ma konkurenta nie tylko w Polsce, ale także w krajach sąsiadujących, stale poszukuje osób, które chciałyby podjąć pracę w tradingu. Niepotrzebne jest do tego wykształcenie ekonomiczne ani doświadczenie zawodowe. W biurach OSTC pracuje m.in. pedagog, weterynarz czy elektryk. A wystarczy nawet średnie wykształcenie, bo przede wszystkim liczy się zainteresowanie giełdą i chęć do pracy oraz nauki.
– W każdym z kandydatów do pracy szukamy umiejętności podejmowania trafnych decyzji w wymagających warunkach, utrzymania skupienia, skutecznego działania i motywacji do tego, by odnieść sukces.­­ Wykształcenie jest rzeczą drugorzędną, która może pomóc w jego odniesieniu, ale nie jest do tego konieczne. Sami wszytkiego nauczymy – mówi dyrektor zarządzający OSTC w Polsce, Tomasz Kwiatek.
Uczyć jest się czego i to od najlepszych. OSTC od tego roku startuje z unikalnym, programem edukacyjno-rozwojowym OSTC TradED, na który już można aplikować w Łodzi, Poznaniu i Warszawie https://bit.ly/2RRIX69. Oparty na 14 latach doświadczenia w kształtowaniu traderów, którzy odnoszą sukcesy na największych światowych rynkach, pozwala każdemu zostać profesjonalistą.

Uczestnicy programu przez kilka miesięcy będzie uczyć się w­­­ teorii i na symulatorach w czasie rzeczywistym i historycznym, wejdzie prawdziwy rynek, a po zakończeniu programu dostaną podwyżkę i awans. W trakcie mogą liczyć też na bonus, wypłacany w kilku transzach, który jest kluczowym dodatkiem do wynagrodzenia. A to wszystko pod okiem mentorów, którzy na bieżąco będą informować o postępach i pomagać w indywidualnym doborze najlepszych strategii. Ryzyko? OSTC pokrywa wszelkie wymogi kapitałowe i przejmuje całe ryzyko finansowe.

Dlaczego OSTC?

Przez ponad 14 lat istnienia na polskim rynku OSTC wypracowała sobie mocną pozycję jako pracodawca. To m.in. dlatego, że swoim pracownikom zapewnia stabilność zatrudnienia. Od pierwszego dnia pracy każdy trader otrzymuje umowę o pracę. Średnia długość zatrudnienia tradera w OSTC w Polsce to 7 lat. Jawna jest też wysokość wynagrodzenia – 4 000zł brutto od pierwszego dnia szkolenia i coroczne podwyżki w pierwszych 3 latach. To nie jedyna przyczyna, dla której pracownicy związują się z OSTC.
OSTC wspiera różnorodność. Pracują u nas traderzy i traderki z Polski, ale także Białorusi, Ukrainy czy Wielkiej Brytanii. To pomaga nam spojrzeć z różnej perspektywy nie tylko na trading, ale także na życie, które przecież w dużej mierze spędzamy w pracy – tłumaczy Karolina Musioł z teamu rekrutacyjnego OSTC.
Jak dołączyć do OSTC TradED?

Proces rekrutacji jest również efektem wieloletnich doświadczeń firmy. W większości jest on prowadzony online, dlatego można w nim uczestniczyć nawet będąc zagranicą. Dopiero ostatni etap, Assessment Day, czyli 4-godzinne spotkanie kandydatów, podczas którego mają możliwość poznania firmy oraz zaprezentowania podczas zadań assessmentowych swoich umiejętności niezbędnych stanowisku tradera, odbywa się na żywo, w biurach OSTC.

Rekrutacja do OSTC w Łodzi, Poznaniu i Warszawie już się rozpoczęła i zakończy się pod koniec marca. Więcej informacji o firmie i rekrutacji znajduje się na profilu na Facebooku OSTC Poland – Careers in Trading.

FB: OSTC Poland – Careers in Trading
Linkedin: OSTC Poland – Careers in Trading
Strona www: www.ostc.com/careers

Źródło: Informacje firmy OSTC Poland