Jeden z najbardziej innowacyjnych banków na świecie ma nowe biuro w Łodzi. Jest bardzo łódzkie.

Ciepła kolorystyka, przemyślany open space sprzyjający zwinnym metodom pracy, industrialna jadalnia, strefa relaksu i sale konferencyjne z oryginalnym motywem mapy dzielnic Łodzi – tak można w skrócie opisać nowe biuro Centrum Technologii Cyfrowych Comerzbanku w Polsce. Drugie już w mieście biuro mieści się w nowoczesnym biurowcu Ogrodowa Office przy ul. Ogrodowej 8.

Chcieliśmy zapewnić pracownikom jak największy komfort – mówi Marek Gajowniczek, Head of IT Poland.

– Jest to co prawda open space, ale przestrzeń jest podzielona tak, by dobrze pracowało się poszczególnym zespołom i zapewnić wszystko, co jest im potrzebne do kreatywnej pracy. Nie brakuje też miejsc, w których pracownicy mogą na spokojnie przemyśleć swoje pomysły albo odpocząć chwilę i naładować baterie.

W biurze nie brakuje nawiązań do bogatej historii Łodzi. W każdej z pięciu sal konferencyjnych znajduje się mapa jednej z pięciu dzielnic miasta z naniesionymi charakterystycznymi miejscami dla danej dzielnicy.

Wybór kolorów również nie był przypadkowy. Pomarańczowy, przypominający kolor cegły, to odniesienie do starych fabryk, tak często występujących w krajobrazie Łodzi. Z kolei zieleń to odniesienie do licznych miejskich parków. Całość dopełnia użycie czcionki zaprojektowanej przez doskonałego łódzkiego pioniera awangardy – Władysława Strzemińskiego. Występuje ona w oficjalnym logo Łodzi, a w biurze Commerzbanku pojawia się w nazwach sal konferencyjnych oraz w jadalni.

Nowe biuro to odpowiedź na ciągły rozwój Comerzbanku w Polsce. Firma działa w Łodzi od końca 2016 roku i cały czas się rozwija. Obecnie zespół liczy 350 osób, a do końca 2022 roku w obydwu łódzkich biurach pracować ma ok. 500 osób.

Źródło: www.tulodz.pl