Inny punkt widzenia robi różnicę

Jak zwrócić uwagę łodzian na to, co ich otacza? Wystarczy podnieść głowę do góry i przejrzeć się w blasku architektonicznych pereł. Dosłownie.
Trzy kraje, jeden pomysł i wiele zaangażowania – tyle potrzeba, by wzniosła idea ratowania łódzkiej świadomości otoczenia mogła się ziścić. Grupa wolontariuszy z Polski, Hiszpanii i Szwecji postawiła sobie za punkt honoru skupienie uwagi przechodniów na łódzkiej architekturze i skłonienie ich do chwili zadumy nad tym, co ich otacza. Jak zamierzają to osiągnąć? Wystarczy podnieść głowę do góry.
Chcemy skierować wzrok mieszkańców na fasady kamienic przy Piotrkowskiej, wykorzystując dość zaskakujący element, który umieścimy na chodnikach. Łódź potrzebuje debaty o tym, co dzieje się w architekturze, dlatego zrobimy co w naszej mocy, aby zachęcić mieszkańców do zabrania głosu – mówią organizatorzy projektu „Głowa do góry. Inny punkt widzenia”
Podczas trzydniowego eventu zaplanowano szereg działań związanych z promowaniem łódzkiej architektury. Każdy, kto odwiedzi w tym czasie infopoint projektu w pasażu Rubinsteina będzie mógł wrzucić do specjalnej skrzynki na listy pocztówkę z własną propozycją zabytków wymagających remontu, które zostaną dostarczone lokalnym władzom jako sugestia na przyszłość. Dodatkowo, na łodzian czekać będą eksperci (m.in. Mirosław Zbigniew Wojalski i Adam Brajter z Towarzystwa Opieki nad Zabytkami), którzy chętnie podzielą się wiedzą na temat Łodzi i odpowiedzą na wszelkie pytania mieszkańców.
Instalacja zorganizowana w okolicach pasażu Rubinsteina będzie funkcjonowała w dniach 12-14 lipca w godzinach 12:00-22:00 (w niedzielę do 20:00). W planach jest również nagranie flash moba (sobota, godz.18:00).
Więcej informacji o projekcje na stronach:
https://www.facebook.com/pages/G%C5%82owa-do-g%C3%B3ry/440427939369067?ref=hl
https://glowadogory220volt.wordpress.com/
Źródło: Informacje Organizatora