Twórcy powstającej w Łodzi gry „Superhot” zaprezentowali swój produkt na największych na świecie targach wirtualnej rozrywki.
Na targi gier wideo E3 w Los Angeles poleciała reprezentacja twórców gry „Superhot”, powstającej w Łodzi. W poniedziałek wieczorem (naszego czasu) ekipa produkująca tytuł wzięła udział w konferencji firmy Microsoft, prezentującej najbardziej oczekiwane gry na konsolę Xbox One.
„Superhot” będzie przeznaczony także na komputery PC oraz Mac – premiera pełnej wersji gry na jesieni.
O „Superhot” zrobiło się głośno przed rokiem.
Młody, niezależny zespół pod wodzą Piotra Iwanickiego, 30-latka z Łodzi, założył sobie zdobycie 100 tys. dolarów na wyprodukowanie gry za pomocą serwisu Kickstarter, w którym internauci dotują datkami projekty zdobywające ich sympatię. Skończyło się na ponad 200 tys. dolarów.
Ekipa „Superhot” zachęcała do zbiórki prezentując demo, czyli próbny urywek gry: krótki, ale dobrze prezentujący pomysł na zabawę.
„Superhot” to strzelanka – patrzymy w niej na świat z perspektywy bohatera, do którego celują przeciwnicy. Jednak ich kule poruszają się tylko w wtedy, gdy porusza się bohater. Dzięki temu jest szansa, aby omijać pociski, a „Superhot” różni się od innych strzelanek.
Dzięki zbiórce na Kickstarterze łodzianie m.in. rozbudowali ekipę twórców gry – z początkowych siedmiu osób w zespole zrobiło się jedenaście, opłacili biuro oraz licencje na programy np. graficzne.
– Warstwa graficzna i rozwój mechaniki gry są już bardzo zaawansowane. Trwają intensywne prace m.in. nad fabułą „Superhot” – opowiada Marek Bączyński, jeden z twórców tytułu.
Przed jesienną premierą gra jako „niepubliczna beta”, czyli wersja próbna, ale prawie gotowej już zabawy, trafi do 1,5 tys. osób, które przed rokiem wsparły produkcję datkami.
Wyjazd do Los Angeles, gdzie na targach E3 „Superhot” jest prezentowany na czterech stanowiskach wideo, to niejedyna promocyjna wyprawa łodzian. „Superhot” wygrał w konkursie Business Link, czyli akceleratora biznesu (który w maju otworzył swoją łódzką siedzibę dla młodych firm), wyjazd do Szanghaju. „Superhot” pojawi się tam podczas wielkich targów gier wideo, adresowanych do ogromnego chińskiego rynku wirtualnej rozrywki.
– Scena gier niezależnych w Łodzi to nie tylko „Superhot”, ale także inne ambitne i rozpoznawalne na świecie studia projektowania gier – komentuje Maria B. Garda z Katedry Mediów i Kultury Audiowizualnej Uniwersytetu Łódzkiego. – Warto wymienić Studio Plastic, które tworzy produkcje na konsole Sony Playstation, m.in. surrealistyczną grę przygodową pt. „Datura”, a także Wastelands Interactive, znane z gier strategicznych (np. „Worlds of Magic”), często o tematyce historycznej. Łódź jest ważnym miejscem na mapie Polski twórców gier, o czym świadczy także inicjatywa Łódzkiego Klastra Gier, do którego oprócz firm przynależą uczelnie zajmujące się badaniem gier i kształceniem przyszłych twórców.
Źródło: Dziennik Łódzki