Dodatkowa rekrutacja na UŁ

Uniwersytet Łódzki przyjął w tym roku na stacjonarne studia I stopnia ponad 5400 osób. W porównaniu do poprzedniego roku zmniejszyliśmy nabór na tym etapie o 14%. Na niektóre kierunki wciąż jednak można się dostać.

Miejsca znaleźć można na 17 kierunkach oferowanych przez 4 wydziały UŁ (Ekonomiczno-Socjologiczny, Chemii, Studiów Międzynarodowych i Politologicznych oraz Nauk Geograficznych), a także Filię UŁ w Tomaszowie Mazowieckim. Terminy zostały przedłużone minimum do połowy sierpnia. W niektórych przypadkach będzie można złożyć papiery aż do połowy września. Wszystkie informacje znaleźć można na stronie rekrutacji UŁ.

Na pewno nie uda się znaleźć miejsc na najbardziej popularnych kierunkach – Psychologii, Zarządzaniu czy Filologii angielskiej. Tutaj, jak co roku, trzeba było pokonać przynajmniej siedmioro innych kandydatów.

W ubiegłym roku studia na Uniwersytecie Łódzkim Podjęło przeszło 6300 osób. Obecnie, w związku z nowym algorytmem finansowym, wprowadzonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na niektórych wydziałach liczba miejsc na studia została zmniejszona. Przypomnijmy, że obecnie, zgodnie z nowym algorytmem, na jednego wykładowcę powinno przypadać trzynaścioro studentów.

Gala Absolwenta WPiA UŁ, fot. Maciej Andrzejewski

Źródło: biuroprasowe-uni-lodz.prowly.com