Studenci z całego świata będą pracować zgodnie z tegorocznym mottem „Right to be Forgotten” oraz tworzyć najlepsze technologie do zarządzania i ochrony naszych danych osobowych on-line. Atos, międzynarodowy lider branży usług cyfrowych, uruchomił rejestrację na IT Challenge – pierwszy międzynarodowy konkurs dla studentów kierunków technicznych, który odbywa się już po raz piąty.
Tegoroczne motto zaprasza studentów do zmierzenia się z największą zagadką XXI wieku – jak zarządzać swoimi danymi osobowymi w sieci, tak aby korzystać ze wszystkiego, co oferuje cyfrowy świat, jednocześnie chroniąc swoją prywatność oraz co istotne – nasze prawo do bycia usuniętym z bazy. Pod pewnymi warunkami, Prawo do bycia usuniętym z bazy daje jednostkom prawo, aby ubiegać się o całkowite usunięcie ich danych przez dostawcę usług społeczeństwa informacyjnego.
Nowa, cyfrowa era stwarza zarówno szanse, jak i zagrożenia. Wdrożenie w maju tego roku Jednolitego Rynku Cyfrowego (Single Digital Market) przez Unię Europejską ma przyczynić się do wygenerowania 415 miliardów euro rocznie dla gospodarki oraz stworzenia setek tysięcy nowych miejsc pracy. Stanowi to pozytywny krok dla konsumentów, przedsiębiorstw i rządów.
Jednocześnie wraz ze wzrostem liczby cyberataków oraz rosnącym zagrożeniem utraty danych
i ścisłą kontrolą narzuconą przez przepisy „Safe Harbour”, które niedawno zostały uznane przez UE za nieważne, mnożą się powody do ostrożności. Kontrola i zarządzanie swoimi danymi osobowymi w sieci jeszcze nigdy nie były tak istotne, jak dziś – w nowym środowisku cyfrowym.
Gilles Grapinet, Senior Executive Vice President, Global Functions at Atos, powiedział: ”Nasze cyfrowe tożsamości stanowią nowe i główne zagadnienie w obrębie bezpieczeństwa, jako że społeczeństwa podlegają transformacji cyfrowej. Właśnie z tego względu w 2016 roku podczas Atos IT Challenge zachęcamy studentów z całego świata do znalezienia sposobu, w jaki technologia może pomóc nam lepiej chronić dane personalne online, w tym nasze prawo do bycia usuniętym z bazy. Atos IT Challenge stwarza studentom wyjątkową możliwość, aby ich pomysły stały się rzeczywistością i ostatecznie zostały wprowadzone na rynek. Cieszymy się, że będziemy mogli obserwować, jak młodzi ludzie wykorzystają swoją wiedzę i doświadczenie, aby stworzyć aplikacje ułatwiające jednostkom zarządzanie swoimi danymi personalnymi online”.
Po raz pierwszy, zwycięzca oraz osoby wyróżnione otrzymają nagrody pieniężne – odpowiednio: 10 000, 5 000 i 3 000 euro – aby wspomóc wprowadzenie ich aplikacji na rynek. Otrzymają także wsparcie od licznych pracowników Atos najwyższego szczebla.
Dowiedz się więcej o Atos IT Challenge
Zasady
W pierwszym etapie, który potrwa do 30 listopada 2015, studenci są proszeni o zaprezentowanie technologii i architektury, jakie zamierzają wykorzystać oraz wytłumaczenie, jak rozwiną je w drugiej fazie.
Jury złożone z członków Naukowej Społeczności Atos – globalnej sieci około 100 najlepszych technologów biznesu w Atos – wybierze 15 zespołów.
Wybrane zespoły zostaną ogłoszone w grudniu i zaproszone do drugiego etapu – tworzenia aplikacji.
W maju 2016 roku, 15 zespołów zaprezentuje gotowe aplikacje a finaliści zostaną zaproszeni na ceremonię wręczenia nagród w czerwcu, gdzie zostaną ogłoszeni zwycięzcy oraz laureaci.
Konkurs jest otwarty dla studentów z całego świata, którzy mogą dołączać w zespołach składających się z 2 do 4 osób.
Wszyscy uczestnicy IT Challenge zostaną zaproszeni do ubiegania się o staż, aby pracować w Atos.
Koncepcja
IT Challenge wchodzi w skład inicjatywy Atos – Wellbeing@work – i realizuje jej cel, którym jest wspieranie i rozwój talentów. Został on utworzony w 2012 roku w celu wspierania i stymulowania innowacji pośród przyszłej generacji specjalistów IT. Obecnie jest stałym wydarzeniem w kalendarzu studentów na naszych uczelniach partnerskich.
Poprzednie edycje
Podczas IT Challenge zostały odkryte pomysły na rzecz Igrzysk Olimpijskich, connected cars oraz connected living. Zawierają aplikację sugerującą prędkość dostosowaną do faz sygnalizacji świetlnej, co pozwala na ograniczenie emisji spalin, a także aplikację pozwalającą na zaplanowanie grafiku dnia podczas Olimpiady (uwzględniając rozgrywki oraz zwiedzanie), jak również aplikację pomagającą znaleźć miejsce siedzące w zatłoczonym pociągu.
Po więcej informacji o konkursie oraz w celu zgłoszenia zainteresowania:
– odwiedź: www.atositchallenge.net
– znajdź nas na Facebooku: AtosITChallenge
– śledź nas na Twitterze: @AtosITChallenge a także hasztagi #ITChallenge oraz #TheRightToBeForgotten
O Atos
Atos SE (Societas Europaea) to międzynarodowy lider w branży usług informatycznych, osiągający roczne przychody na poziomie 11 mld EUR i zatrudniający 93 000 pracowników w 72 krajach. Obsługując klientów z całego świata, Atos dostarcza usługi w obszarze usług konsultingowych i technologicznych; integracji systemów i usług zarządzanych, outsourcingu procesów biznesowych; jak również Cloud, Big Data, rozwiązań Security oraz usług transakcyjnych za pośrednictwem Wordline, spółkę grupy Atos będącą Europejskim liderem w obszarze usług płatniczych. Czerpiąc z międzynarodowego doświadczenia w IT, Atos obsługuje klientów z sektora przemysłowego, handlu i usług, publicznego, ochrony zdrowia i transportu, finansowego, telekomunikacyjnego, mediów i użyteczności publicznej. Atos pomaga w tworzeniu przedsiębiorstw przyszłości. Jest światowym partnerem informatycznym Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich. Jest spółką notowaną na giełdzie NYSE Euronext Paris. Działa pod markami Atos, Atos Consulting, Atos Worldgrid, Bull, Canopy i Worldline. W Polsce Atos działa od 2000 roku. W ramach grupy Atos w lokalizacjach w Bydgoszczy, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Toruniu i Krakowie pracuje ponad 4000 osób.
Po więcej informacji zapraszamy na:
atos.net
pl.atos.net
facebook.com/atos.polska
https://atos.net/en-us/home/we-are/news/press-release/2015/pr-2015_07_22_01.html
Źródło: Materiał prasowy ELCHUPACABRA Sp. z o. o.