Akademickie Forum Biznesu
Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Wydział Nauk Biomedycznych i Kształcenia Podyplomowego
Stowarzyszenie w organizacji. Stworzone w celu łączenia świata nauki i biznesu. Zamierzamy szukać i poznawać możliwości, które czekają na nas po studiach. Nie zamierzamy siedzieć z założonymi rękoma i łudzić się, że natychmiast po skończeniu studiów zostaniemy zatrudnieni w wymarzonym miejscu, firmie. Pozyskujemy kontakty z ludźmi świata nauki i szeroko pojętego biznesu oraz specjalistów w danych dziedzinach. Oprócz tego staramy się wzmocnić swoje dobre strony poprzez szkolenia i warsztaty z umiejętności zarówno twardych jak i miękkich.
https://www.facebook.com/pages/AFB
Digital Night Studio
Politechnika Łódzka, Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej
Działalność koła skupia się przede wszystkim na tworzeniu gier na różne platformy przy pomocy dowolnych narzędzi. Misją koła jest pogłębianie wiedzy jego członków, dzielenie pasji oraz tworzenie innowacyjnych oraz wciągających gier. Gry tworzymy symultanicznie w kilku zespołach, co nie oznacza jednak, że jesteśmy w nich zamknięci. Ważna jest dla nas wymiana wiedzy, a o każdy projekt dbamy jak o swój własny.
https://www.facebook.com/DigitalNightStudio/
Dziennikarskie Koło Naukowe
Uniwersytet Łódzki, Wydział Filologiczny
Dziennikarskie Koło Naukowe zrzesza zarówno studentów jak i doktorantów, stwarzając im optymalne warunki rozwijania zainteresowań dziennikarskich. Organizujemy przedsięwzięcia naukowe, umożliwiające studentom zdobywanie dodatkowej wiedzy i umiejętności (konferencje, warsztaty dla dzieci, młodzieży, studentów – współpraca m.in. z Uniwersytetem Łódzkim dla Dzieci oraz Festiwalem Nauki, Techniki i Sztuki, organizowanie głosowania w Plebiscycie MediaTory) oraz spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, dziennikarzami i ludźmi mediów. Uczestniczymy w seminariach, debatach, panelach dyskusyjnych, konferencjach, sympozjach, zjazdach i obozach. Współpracujemy z innymi kołami naukowymi i instytucjami naukowymi w kraju i za granicą.
http://dziennikarzelodz.wordpress.com/
Enactus University of Lodz
Uniwersytet Łódzki
Enactus to jedna z największych międzynarodowych organizacji studenckich. Działająca w 36 krajach, zrzeszająca 66,500 studentów z 1,600 uczelni wyższych. Enactus współpracuje z 400 firmami, które wspierają działania liderów przyszłości, zdolnych i kreatywnych studentów. Głównym celem naszej działalności jest kreowanie lepszego jutra. Razem z przedstawicielami biznesu i środowiska naukowego realizujemy projekty CSR mające realny wpływ na otaczające nas środowisko. Nasze działania mają na celu pomoc lokalnej społeczności, w realizowanych projektach bierzemy pod uwagę aspekt społeczny, ekologiczny i ekonomiczny. Jako drużyna Enactus Uniwersytetu Łódzkiego, dążymy do pobudzenia przedsiębiorczości oraz aktywizacji zawodowej wybranych środowisk. W tym celu realizujemy projekty o zrównoważonym rozwoju, mające mierzalne efekty. Kierując się zasadami etyki, stale poszukujemy rozwiązań biznesowych oraz mechanizmów rynkowych, które trwale i skutecznie poprawią jakość życia lokalnych społeczności. Działania rekrutacyjne prowadzimy dwa razy w roku, jednak w każdej chwili możesz do nas dołączyć!
Dlaczego warto być jednym z nas?
-poznajesz czołowych przedstawicieli biznesu
– zdobywasz doświadczenie w realizowaniu i koordynowaniu własnych projektów CSR
-rozwijasz się i rozbudowujesz swoje CV, dzięki działalności w międzynarodowej organizacji
-masz okazję wziąć udział w profesjonalnych szkoleniach prowadzonych przez największe firmy
-zyskujesz szanse na wyjazd za granicę i wzięcie udziału w Enactus World Cup
Dla nas nie ma żadnych ograniczeń, musisz być jedynie studentem Uniwersytetu Łódzkiego!
http://www.enactus.uni.lodz.pl
Erasmus Student Network
Uniwersytet Łódzki
Erasmus Student Network jest ogólnoeuropejską organizacją studencką, której celem jest wspieranie i rozwój programów międzynarodowych wymian studenckich, w tym zwłaszcza Programu Erasmus. Hasło „Students helping Students” jest mottem organizacji. Działalność ESN prowadzona jest na trzech szczeblach: międzynarodowym, krajowym oraz lokalnym. Erasmus Student Network Uniwersytet Łódzki jest sekcją lokalną i jak sama nazwa wskazuje działa na Uniwersytecie Łódzkim, zapewniając m.in. pomoc studentom zagranicznym biorącym udział w programach wymian- takimi jak np. program Erasmus+ czy Mobility Direct i wspierając swoimi działaniami mobilność studencką.
Główne cele Erasmus Student Network Uniwersytet Łódzki (oraz innych lokalnych sekcji uniwersyteckich):
– Działalność w interesie studentów z wymian (np. Program Mentor);
– Wspieranie integracji studentów z wymian oraz re-integracji studentów powracających z programów wymiany;
– Reprezentowanie próśb i oczekiwań tych studentów na naszych uczelniach;
– Dostarczanie niezbędnych informacji na temat akademickich programów wymian;
– Przyczynianie się do rozwoju różnych programów wymiany międzynarodowej;
– Koordynowanie projektów krajowych (ESNcard – karta zniżkowa; ESN Travel – wycieczki; Tandem – nauka języków obcych, SocialErasmus, ExchangeAbility i wiele innych) na szczeblu lokalnym.
Główne cele ESN na szczeblu krajowym:
– Współpraca w zakresie projektów i imprez ogólnopolskich m.in. Discover Europe – konkurs fotograficzny; ESNOLYMPICS – turniej sportowy;
– Ścisła współpraca z Narodową Agencją Programu Erasmus.
Główne cele ESN International to:
– Reprezentowanie interesów studentów uczestniczących w wymianie wobec odpowiednich instytucji;
– Rozwój projektów na szczeblu międzynarodowym;
– Wspieranie sekcji krajowych.
www.lodz.esn.pl oraz Facebook: https://www.facebook.com/esnul?fref=ts
KĄT
Politechnika Łódzka, Instytut Architektury i Urbanistyki
Działamy na Politechnice Łódzkiej od 2009 r. Jesteśmy studentami architektury promującymi nowe technologie w projektowaniu, przy czym nie zapominając o historii i teorii architektury. Organizujemy liczne spotkania z cenionymi architektami w ramach cyklu „Kątem oka”, a naszą myślą przewodnią jest hasło „Studenci dla studentów”. Zgodnie z nią powstała przestrzeń, do której każdy ma dostęp i w której wszystkie organizowane przez nas wydarzenia mają miejsce. Oprócz tworzenia platformy inspirującej do dyskusji, wykładów i prezentacji, podejmujemy również działania stricte projektowo-wykonawcze. W ramach obchodów 65-lecia Politechniki Łódzkiej zaprojektowaliśmy na Rynku Manufaktury instalację promującą naszą uczelnię. W zeszłym roku w ramach zorganizowanych przez nas warsztatów z projektowania parametrycznego studenci architektury mieli okazję uczestniczyć w procesie fabrykacji elementów i własnoręcznie zbudować zaprojektowany pawilon ze sklejki w skali 1:1. Zrealizowany projekt i towarzyszący mu wernisaż był jednym z punktów w programie Łódź Design Festival 2013. Obecnie równolegle prowadzimy około 10 projektów, z których każdy angażuje studentów architektury do działania kreatywnego, realizowania swoich pomysłów oraz rozwoju umiejętności interpersonalnych.
Klub Fotograficzny Politechniki Łódzkiej
Politechnika Łódzka
Grupa zwariowanych zapaleńców fotografii związana z Politechniką Łódzką odpowiadająca za przygotowanie foto i wideo relacji z najróżniejszych eventów odbywających się na uczelni. Chcemy pokazać naszą uczelnię w jak najlepszym świetle. Pomagamy w przygotowaniu corocznych wyborów miss PŁ oraz juwenaliów PŁ.
https://www.facebook.com/KlubFotograficznyPL
Koło Nauk Aktuarialnych Politechniki Łódzkiej
Politechnika Łódzka, Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej
Studenckie Koło Nauk Aktuarialnych skupia osoby zainteresowane zastosowaniem matematyki we wszelkich praktycznych aspektach. Głównym celem Koła jest poszerzanie wiedzy z zakresu ekonomii, rynków finansowych, ubezpieczeń, a także wielu innych, związanych z szeroko pojętymi finansami. W ramach każdej sekcji (sekcja ubezpieczeń życiowych, sesja matematyki finansowej oraz sekcja probabilistyki) członkowie Koła rozwijają swoje zainteresowania naukowe poprzez uczestnictwo w szkoleniach, seminariach czy laboratoriach związanych z tematyką poszczególnych sekcji. Istotnym celem Koła jest także przygotowanie do egzaminów przeprowadzanych przez Komisję Nadzoru Finansowego, m.in. do egzaminu aktuarialnego, którego zdanie uprawnia do pracy w niezwykle prestiżowym w Polsce i na świecie zawodzie. Koło Nauk Aktuarialnych może pochwalić się kilkukrotną organizacją Ogólnopolskiej Konferencji Matematyki Finansowej i Ubezpieczeniowej. Członkowie KNA uczestniczą także w konferencjach naukowych i warsztatach organizowanych przez inne studenckie koła naukowe.
KNA promuje również matematykę wśród licealistów. Organizujemy Wojewódzki Konkurs Matematyczny W Świecie Matematyki im. Profesora Włodzimierza Krysickiego, którego uczestnicy mają możliwość wykazania się wiedzą, a także wygrania cennych nagród. Jesteśmy także współorganizatorem Obchodów Dnia Liczby Pi, odbywających się w marcu każdego roku w murach Politechniki Łódzkiej.
Koło Naukowe Młodych Mikroelektroników
Politechnika Łódzka Wydział Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki
Koło Naukowe Młodych Mikroelektroników (KNMM) działające przy Katedrze Przyrządów Półprzewodnikowych i Optoelektronicznych (K-27) PŁ skupia swoje działania na obszarach wiedzy takich jak: Optoelektronika, Fotowoltaika, Elektronika elastyczna, Elektronika motoryzacyjna, Krótkofalarstwo. W ramach wymienionych dziedzin członkowie koła naukowego realizują liczne projekty naukowe i badawcze zlecane bardzo często przez firmy współpracujące z Katedrą Przyrządów Półprzewodnikowych i Optoelektronicznych. Cechą charakterystyczną KNMM jest bowiem założenie aby jego członkowie zdobywali jak najwięcej wiedzy praktycznej podczas współpracy z przemysłem. Członkowie KNMM regularnie odwiedzają firmy aby z bliska móc przyjrzeć się produkcji i jej technologii.
Koło Naukowe SIGMA
Koło Naukowe SIGMA, działające przy Katedrze Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego jest najstarszym Kołem rachunkowości w Polsce. Na przestrzeni lat działalności Koło osiągnęło wiele sukcesów naukowych, takich jak: duża liczba opublikowanych referatów, wygrane i wyróżnienia w konkursach oraz udział, zarówno bierny jak i czynny, w wielu znaczących konferencjach, seminariach i debatach.
Poza typowo naukową działalnością staramy się również poznawać praktyczne aspekty związane z tematyką finansów i rachunkowości. Koło przeprowadziło wiele znaczących przedsięwzięć zarówno w skali regionalnej, ogólnopolskiej, jak również międzynarodowej i wciąż stara się angażować w nowe, ambitne projekty. Stale również nawiązujemy nowe kontakty z największymi organizacjami ze świata biznesu, co pozwala nam sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce.
http://sigma.sknr.pl/
https://www.facebook.com/sknrsigma/
Koło Naukowe Studentów Architektury PŁ IX PIĘTRO
Instytut Architektury i Urbanistyki, Politechnika Łódzka
Koło Naukowe Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej IX PIĘTRO zostało założone 19 lat temu przez studentów Instytutu Architektury i Urbanistyki PŁ. Od tamtej pory, czyli aż od 1995 roku nieprzerwanie tworzy i uczestniczy w życiu kulturalnym nie tylko Instytutu Architektury i Urbanistyki ale także całej Politechniki Łódzkiej. Jego członkowie zorganizowali 16 Wypraw Naukowych w Karpaty Wschodnie- na Huculszczyznę. Koło dokonało profesjonalnych opracowań rysunkowych aż 148 budynków drewnianych w Polsce i na Ukrainie. Corocznie organizowane są również seminaria naukowe o tematyce architektoniczno-podróżniczej Łódź U Like (do tej pory 6 edycji) oraz warsztaty dla młodzieży ABC Architektury (3 edycje). Członkowie koła reprezentują uczelnię na arenie krajowej i międzynarodowej podczas warsztatów, seminariów naukowych oraz sympozjów.
Koło naukowe stara się stanowić platformę dla studentów do rozwijania ducha współpracy, zdobywania wiedzy i umiejętności. Jest jednostką otwartą na młodych ludzi, umożliwiającą im realizację wspaniałych projektów, poszerzania kontaktów i nawiązywania szczerych przyjaźni.
W 2007 roku Koło Naukowe zostało uhonorowane nagrodą im. Profesora Jana Zachwatowicza za najlepsze prace studenckie podejmujące problematykę dziedzictwa kulturowego, za rezultaty X wypraw naukowych w Karpaty Wschodnie na Ukrainie – Huculszczyzna 1995-2007. Nagroda jest przyznawana przez Polski Komitet Narodowy Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS.
http://koloixpietro.wix.com/9pietro
Koło Naukowe Studentów Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej ‚Trotyl’
Politechnika Łódzka, Wydział Chemiczny
Koło Naukowe ‚Trotyl’ zrzesza studentów Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej. Koło posiada prężnie działającą Sekcję Eksperymentalną w której uczestnicy szkolą swoje zdolności w zakresie przeprowadzania eksperymentów. Organizujemy pokazy chemiczne dla szkół i dla zorganizowanych grup, zarówno dla dzieci, jak i trochę starszej młodzieży. Prowadzimy również pokazy dla studentów pierwszego roku I stopnia, aby móc się zaprezentować i pokazać czym się zajmujemy. Członkowie Koła chętnie biorą udział w wolontariatach i pracach badawczych w Instytutach należących do Wydziału Chemicznego PŁ oraz w konferencjach naukowych prezentując swoje dokonania. Koło Naukowe raz do roku organizuje swoją Ogólnopolską Sesję Wykładową dla studentów z różnych uczelni w Polsce, w tym UŁ, WATu. W tym roku zorganizowaliśmy już XVII Sesję w ośrodku ‚Dworek’ w Konopnicy. Bierzemy również udział w wydarzeniach promujących zarówno wydział jak i uczelnię, m.in. Ścieżka Edukacyjna PŁ w ramach Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, pokazy kół w ramach Festiwalu Kół Naukowych, Dni Otwarte PŁ i wiele innych. Uczestniczymy w różnych wydarzeniach okolicznościowych, jak np. bal maturzystów. Członkowie Koła, jak co roku, także i w tym wysunęli projekt do Rady Kół Naukowych starając się o jego dofinansowanie. Tradycją Koła jest, iż co roku zapraszamy wykładowców do wygłoszenia wykładów dla naszych członków w semestrze zimowym. W semestrze letnim z kolei każdy nowy członek organizacji prezentuje swój wykład na wybrany przez siebie temat na który zapraszamy wszystkich starszych członków i doktorantów służących radą. Koło naukowe prężnie się rozwija, aktualnie liczy 30 osób w swoich szeregach i wiele zasłużonych członków honorowych.
Koło Naukowe Zarządzania Produkcją i Konsultingu
Politechnika Łódzka, Wydział Organizacji i Zarządzania
Koło Naukowe Zarządzania Produkcją i Konsultingu funkcjonuje od 1995 roku. Od początku istnienia prowadzi badania, organizuje liczne szkolenia, konferencje, wizyty w firmach oraz pomaga swoim członkom jak najlepiej wykorzystać w życiu wiedzę pozyskaną na studiach. Celem KN ZPiK jest zdobywanie wiedzy praktycznej w przyjemny sposób oraz rozwijanie i popularyzowanie wśród studentów dziedzin naukowych związanych z zarządzaniem, produkcją, jakością oraz logistyką.
Komitet Lokalny IAESTE Uniwersytet Łódzki
Uniwersytet Łódzki
Nasza organizacja studencka jest międzynarodowym stowarzyszeniem działającym w 86 państwach na całym świecie. Głównym celem istnienia naszej organizacji jest umożliwienie studentom zdobycia doświadczenia naukowego i zawodowego poza granicami własnego kraju, co realizujemy poprzez program wymiany praktyk. IAESTE oferuje płatne praktyki zagraniczne dla studentów polskich uczelni wyższych. Członkowie Komitetu Lokalnego IAESTE odpowiadają również za zakwaterowanie i organizację czasu wolnego dla praktykantów. Program IAESTE działa na zasadzie wymiany tzn. jedna praktyka w naszym regionie przypada na jedną praktykę dla naszego studenta za granicą. Drugim ważnym celem stowarzyszenia IAESTE jest integracja społeczności akademickiej i inspirowanie studentów do podejmowania działań dla dobra tej społeczności, co realizujemy poprzez organizację licznych zjazdów ogólnopolskich jak i międzynarodowych o charakterze integracyjnym oraz szkoleniowym. Poza praktykami organizujemy również szkolenia i warsztaty dla studentów podnoszące kwalifikacje zawodowe. Profesjonalne warsztaty w formie case- study są organizowane w ramach projektu IAESTE Case Week.
Międzynarodowa Organizacja Studencka AIESEC
Uniwersytet Łódzki i Politechnika Łódzka
AIESEC to największa organizacja studencka na świecie. Zrzesza ponad 60 000 członków i jest aktywna w 124 krajach.Dołączenie do naszej organizacji gwarantuje zdobycie nowego doświadczenia, poznania nowych inspirujących ludzi z całego świata, dzięki którym możemy ćwiczyć języki obce, a także poznawać nową, często egzotyczną, kulturę. W AIESEC masz mnóstwo możliwości, ale to od Ciebie zależy z ilu skorzystasz.Dołącz do AIESEC, z nami masz szansę na rozwój! Dzięki naszym projektom możesz polepszyć swoje umiejętności, m.in. negocjacji, motywacji zespołu, kierowania zespołem, prowadzenia szkoleń, zarządzania sobą w czasie, prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych czy kontaktowania mediów. Interesują Cię finanse, marketing, sprzedaż i HR? Dołącz do nas!
AIESEC daje również możliwość wyjazdu za granicę na program wolontariacki Global Citizen i płatne praktyki profesjonalne Global Talents. Warto zmienić swoje życie, spełnić marzenia, a przy okazji przeżyć niesamowite chwile w świetnej organizacji, zrzeszającej pełnych motywacji ludzi do działania.
Podatkowe Koło Naukowe Advisor
Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Advisor działa przy Instytucie Finansów Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ skupiając ambitnych studentów i doktorantów z Uniwersytetu Łódzkiego.
Celem Koła jest umożliwienie jego Członkom rozwijania się i pogłębiania wiedzy z szeroko pojętej tematyki podatkowej oraz popularyzacja wiedzy z tej dziedziny. Aktywność w środowisku akademickim opieramy na idei przenoszenia wiedzy zdobytej na studiach, w realia prawdziwego biznesu. Dbamy o rozwój naszych Członków, dając im możliwość zdobycia doświadczenia w wielu dziedzinach studenckiej działalności, a także realizacji swoich autorskich projektów.
CZYM SIĘ ZAJMUJEMY??
· Jesteśmy organizatorem Ogólnopolskiego Akademickiego Konkursu Podatkowego Tax Battle
· Organizujemy poświęcone zagadnieniom podatkowym konferencje naukowe
· Zajmujemy się organizacją różnego rodzaju warsztatów i szkoleń o tematyce podatkowej
· Organizujemy debaty
· Przeprowadzamy cykliczne, poświęcone podatkom wydarzenie Tax Days
· Współtworzymy studenckie czasopismo Choice
· Współredagujemy portal poświęcony przedsiębiorczości bizneszone.pl
· Współtworzymy Studencką Klinikę Finansów
· Prowadzimy internetowy kanał telewizyjny ADVISOR TV
· Przybliżamy młodzieży tematykę podatkową w ramach projektu ADVISOR young
Bo studia to za mało! Dołącz do nas już dziś! 🙂
www.advisor.uni.lodz.pl
www.facebook.com/pages/Advisor-Podatkowe-Koło-Naukowe/102105923192663
www.youtube.com/channel/UCCF4w-GUQj2J5uyrIzEZe6g/videos
Samorząd Studencki Społecznej Akademii Nauk
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Wydział Studiów Międzynarodowych i Informatyki
Społeczna Akademia Nauk zapewnia klarowne i stabilne warunki opłat za naukę, studenci mogą korzystać z wielu możliwości wsparcia. Misją Samorządu Studenckiego jest reprezentowanie i ochrona interesów i praw studentów Społecznej Akademii Nauk oraz udział w kierowaniu procesem kształcenia poprzez udział swoich przedstawicieli w pracach organów kolegialnych Uczelni. Dbamy o dobro każdego studenta i przestrzeganie praw mu przysługujących, opiniujemy regulaminy i system pomocy materialnej, pomagamy w rozwiązywaniu problemów, staramy się o jak najlepsze i najdogodniejsze warunki do studiowania na naszej Uczelni – jesteśmy z Wami i dla Was! Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują pomocy lub chcą uzyskać informacje dotyczące wszelkich aspektów studiowania i działalności ruchu studenckiego.
https://www.facebook.com/samorzadstudentowspolecznejakademiinauk
Sekcja Biochemiczna Koła Naukowego Biologów
Uniwersytet Łódzki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska
Celem istnienia Koła jest samokształcenie studentów – poznawanie najnowszych osiągnięć naukowych z dziedziny biochemii i biologii molekularnej, poznawanie najnowszych metod badawczych stosowanych w tych naukach, rozbudzanie zainteresowań pracą badawczą, a w tym integracją członków Koła. W tym celu prowadzone są praktyki na pracowni specjalistycznej, a także Członkowie Koła biorą udział m.in.: w Piknikach Naukowych, czy Festiwalach Nauki. Serdecznie zapraszamy na nie wszystkich chętnych i czekamy na ewentualne propozycje tematów.
www.stud.biol.uni.lodz.pl/~biochem
Sekcja Botaniczna Studenckiego Koła Naukowego Biologów
Uniwersytet Łódzki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska
Głównym celem działania Sekcji Botanicznej Studenckiego Koła Naukowego Biologów jest rozwijanie zainteresowania światem roślin. Bierzemy udział w imprezach naukowych tj.: Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, w tym: w Pikniku Naukowym; Nocy Biologów; Festiwalu Uniwersytetu Łódzkiego. Podczas tych imprez wystawiamy własne stoiska, organizujemy gry i zabawy popularnonaukowe, np. podchody, czy też prowadzimy wykłady o różnorodnej tematyce, poświęcone fascynującym zagadnieniom świata botaniki. Prowadzimy szeroką działalność dydaktyczną (głównie zajęcia z dziećmi ze szkół podstawowych). Zajęcia odbywają się zarówno w salach dydaktycznych, jak i w plenerze. Jeździmy na konferencje naukowe. Co roku wyruszamy na obóz botaniczny w różnych częściach Polski (Jura Krakowsko-Częstochowska, Przedborski Park Krajobrazowy, czy Słowiński Park Narodowy), na którym prowadzimy badania naukowe.
https://www.facebook.com/pages/Studenckie-Kolo-Naukowe-Biologw-Sekcja-Botaniczna
SKN Analiz i Prognozowania Gospodarczego „4Future”
Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Koło naukowe 4Future zajmuje się przede wszystkim prognozowaniem gospodarczym. Uczestniczymy w konkursie NBP i Rzeczpospolitej na najlepszego makroanalityka roku oraz w studenckim konkursie prognoz „Akademicki Konsens Ekonomiczny”. Nasza inicjatywa zrzesza studentów różnych kierunków, o mniej jak i bardziej zaawansowanej wiedzy, ale przede wszystkim, wyrażających chęć aktywnej pracy na teoretycznym i praktycznym polu naukowym. Dziedziną, na którą kładziemy największy nacisk jest tematyka prognozowania wielkości ekonomicznych, przy wykorzystaniu metod i narzędzi ekonometrycznych. Wierzymy, że praktyczne modelowanie, wsparte ogólną wiedzą ekonomiczną, jest uniwersalnym kierunkiem dającym niemalże nieograniczoną możliwość rozwoju i zasługującym na większą uwagę wśród przyszłych analityków gospodarczych, jak i osób zainteresowanych ekonomią jedynie prywatnie.
SKN Designer
Wydział Technologii Materiałowej i Wzornictwa Tekstyliów
Studenckie Koło Naukowe DESIGNER zostało założone z myślą zrzeszania kreatywnych i pomysłowych studentów z wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Naszym głównym celem jest rozwój zdolności projektowych i wzbogacanie naszego doświadczenia. Działalność skn Designer rozwija się na czterech polach projektowania: komunikacji wizualnej, wzornictwa, tekstyliów oraz architektury ubioru. Chcemy inspirować i należeć do kreatywnej strony świata! Z nami możesz więcej!
www.facebook.com/skndesigner
www.skndesigner.blogspot.com
SKN FEIM
Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego
SKN FEIM jest kołem naukowym zajmującym się tematyką social media. W ramach naszej działalności oprócz badań naukowych prowadzimy również kanał na YouTube oraz inne social media, którym przyświeca idea: „Od studenta Dla studenta”.
Nasze główne projekty:
VZlog to najstarszy projekt SKN FEIM.Głównym celem tworzenia filmów jest próba stworzenia nowego kanału komunikacji wewnątrzakademickiej. Podczas nagrań prezentujemy wydarzenia oraz relacjonujemy najciekawsze przedsięwzięcia studenckie.
Uczestnictwo oraz organizowanie szkoleń
Staramy się ciągle rozwijać poprzez uczestnictwo oraz organizowanie szkoleń, które dają nam wiedzę teoretyczną, ale także zapewniają umiejętności praktyczne.(N-d Walka ze stresem, Level up, Telewizja internetowa, szkolenia z obsługi WordPress oraz inne)
Konferencje naukowe stały się nieodłącznym elementem działalności Koła – wyjeżdżamy, piszemy artykuły naukowe, poszerzamy swoje sieci kontaktów a przy tym wspaniale się bawimy. Mamy dużo nagród (XIII Ogólnopolskiego Sympozjum Kół Naukowych w Nowym Sączu, XLII Międzynarodowego Semenarium Kół Naukowych „Koła naukowe szkołą twórczego działania”, CMEP 2014 to Piąta Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu: Komunikacja społeczna w świecie realnym i wirtualnym oraz dużo innych).
Oprócz tego prowadzimy projekt społeczny:
Bezpieczne sieci: Program realizowany przez SKN FEIM w szkołach podstawowych. Zajęcia mają na celu uświadomienie uczniom zagrożeń związanych z Internetem oraz przybliżenie im tematyki nowych mediów.
Oprócz tego wszystkiego zawsze pomagamy oraz angażujemy się w działalność Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydziału Zarządzania.(Byliśmy współorganizatorami Dnia Studenta WZ 2014-2017, Oblej sesję, WZtówka, Studenckie mikołajki, Piknik naukowy UŁ, SKOŁOwanie, Sigma Maraton i inne).
SKN FEIM to organizacja studencka, która u podstaw swojej działalności stawia relacje międzyludzkie i kulturę organizacyjną. Dzięki takiemu podejściu jest jednym z najprężniej działających studenckich kół naukowych na Uniwersytecie Łódzkim.
Co przyniesie przyszłość? Cóż. Dołącz do nas i sprawdź sam! Być może nasza przyszłość zależy właśnie od Ciebie!
Dołącz do nas już dziś! ?
Facebook: https://www.facebook.com/sknfeim/
VKotaktie: https://vk.com/sknfeim
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCAMc7xSqPDOiAKsz_VWy..
Snapchat: https://www.snapchat.com/add/sknfeim
Strona internetowa: https://sknfeimwz.jimdo.com/
SKN Login (Studenckie Koło Naukowe Logistyki i Innowacji )
Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
SKN Login zajmuje się promowaniem zagadnień związanych z logistyką, transportem czy optymalizacją poprzez organizowania Dnia Logistyki, Konferencji Logistycznej, prowadzenia spotkań z licealistami itp. Członkowie tej organizacji uczestniczą w konferencjach logistycznych na terenie całego kraju, dzięki czemu mogą rozszerzać swoje zainteresowania.
SKN Niemcoznawstwa
Uniwersytet Łódzki, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
SKN Niemcoznawstwa to grupa osób, które interesują się szeroko rozumianymi tematami niemcoznawczymi. Koło realizuje swoje cele poprzez:
– organizowanie regularnych spotkań dyskusyjnych;
– uczestnictwo i organizację konferencji, seminariów naukowych;
– prowadzenie działalności integrującej członków poprzez aktywność kulturalno-rekreacyjną i towarzyską;
– prowadzenie strony internetowej, na której można publikować artykuły własnego autorstwa– współpracę i wzajemną pomoc członków Koła;
– inne działania sprzyjające rozwojowi statutowych celów zrzeszenia.
To miejsce łączące historię i współczesność, politykę i gospodarkę, społeczeństwo i kulturę – na forum naszego Koła można śmiało wyrażać swoje opinie i poglądy, a także rozwijać się naukowo i zdobywać nowe znajomości. I najważniejsze: Nie trzeba znać języka niemieckiego! Potrzebujesz więcej informacji? Odwiedź naszą stronę internetową lub fanpage na facebooku.
SKN OPTEAM
Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Studenckie Koło Naukowe Wspomagania Decyzji Gospodarczych OPTEAM powstało w 2006 roku przy Katedrze Badań Operacyjnych działającej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Członkowie koła to przede wszystkim studenci kierunków: Logistyka, Informatyka i Ekonometria, Ekonomia oraz Stosunki Międzynarodowe. Stawiamy na praktyczne zastosowanie metod poznawanych na studiach oraz rozwijanie umiejętności miękkich.
Przez cały rok angażujemy się w organizację różnorodnych autorskich projektów. Część z nich ma charakter imprez okolicznościowych, większość jednak stanowią przedsięwzięcia cykliczne. Jesteśmy organizatorami min.:Łódzkiej Konferencji Logistycznej, Ogólnopolskiego Konkursu Logistycznego LOGICO, Międzynarodowej Konferencji International Dimensions in Economics, a także współorganizatorami konferencji Innowacje w Świecie Biznesu oraz Trendy Ekonomiczne organizowane cyklicznie w Sulejowie.
Bierzemy również czynny udział w wydarzeniach organizowanych przez środowisko akademickie – jesteśmy uczestnikami i prelegentami wielu konferencji na uczelniach wyższych w całym kraju.
SKN Piksel
Uniwersytet Łódzki, Wydział Nauk Geograficznych
SKN Piksel zrzesza wszystkich studentów zainteresowanych tematyką GIS (Systemów Informacji Geograficznej). Przede wszystkim działalność koła skupia się na: prowadzeniu projektów i spotkań o tematyce GIS, organizowaniu warsztatów i szkoleń, organizacji cyklicznych eventów, propagowaniu wiedzy w tematyce GIS i nauk pokrewnych wśród studentów.
http://piksel.geo.uni.lodz.pl/
SKN ProBiz+
Uniwersytet Łódzki, Wydział Zarządzania
Cele i działalność Koła:
- Krzewienie przedsiębiorczości wśród studentów
- Poszerzanie wiedzy z zakresu zarządzania własną działalnością gospodarczą
- Rozwijanie współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami
- Umożliwienie wymiany doświadczeń i wzajemnej nauki
- Wspieranie doskonalenia kompetencji każdego z członków koła
- Promowanie Wydziału Zarządzania UŁ
- Promowanie kierunku „Zarządzanie biznesem” (dla nieekonomistów) jako możliwość rozwoju dla osób z nieekonomicznych specjalizacji
- Organizowanie spotkań z praktykami ludźmi biznesu”
https://www.facebook.com/probizplus
SKN Rainmakers
Politechnika Łódzka, Wydział Organizacji i Zarządzania
SKN Rainmakers to zrzeszenie działające w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) przy Politechnice Łódzkiej. Naszymi celami są m.in. pogłębienie wiedzy szeroko pojętego zagadnienia biznesu, integracja studentów zarówno pochodzących z Polski jak i zza granicy oraz pomoc w organizowaniu praktyk i staży studenckich. Członkami koła mogą zostać studenci z całego świata uczący się na Politechnice Łódzkiej, dlatego więc spotkania, wykłady, zebrania oraz wszelkie inne wydarzenia odbywać się będą w języku polskim lub angielskim.
Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach naszego koła, zarówno w formie widza jak i organizatora.
www.facebook.com/skn.rainmakers
Studenckie Koło Naukowe Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii
Uniwersytet Łódzki, Wydział Nauk o Wychowaniu
Studenckie Koło Naukowe Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii to inicjatywa osób pragnących popularyzować praktyczną wiedzę psychologiczną. Planujemy umożliwić rozwinięcie skrzydeł zarówno fascynatom badań psychologicznych jak i entuzjastom zdobywania bardziej praktycznych kwalifikacji. Nasze koło będzie idealnym miejscem, by zapoznać się z psychologią w medycynie, poszerzyć swoje horyzonty i odkryć nowe ścieżki kariery. Naszym dodatkowym atutem jest współpraca koła z innymi ośrodkami akademickimi, spotkania z praktykami, panele dyskusyjne oraz wykłady ciekawych gości. Na swoim koncie mamy już I Ogólnopolską Studencką Konferencję „Psych-On”, na której nie zamierzamy poprzestać. Jako koło wychodzimy poza mury uniwersytetu aby przybliżać wszystkim zainteresowanym wiedzę psychologiczną. Robiliśmy to między innymi organizując spotkania filmowe w cyklu „Psychologia Filmami w Żarty Żartami”. Bez zastanowienia możemy powiedzieć, że naszym ulubionym powiedzeniem jest „Robić Rzeczy”. Jeśli chcesz je robić z nami, zapraszamy do współpracy!
SKN Sztuk Wizualnych
Politechnika Łódzka, Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów
SKN Sztuk Wizualnych jest kołem dość nietypowym, ponieważ działa na wydziale uczelni technicznej, lecz zajmuje się bardzo szeroko pojętą sztuką. Nasza działalność w dużej mierze polega na rozwijaniu umiejętności artystycznych studentów oraz propagowanie ich prac na uczelni i poza nią. Nasze działania artystyczne nie zamykają się tylko w tradycyjnych dziedzinach sztuki – posługujemy się bardzo wieloma technikami, które najtrafniej można określić terminem „intermedia”. Zajmujemy się organizacją warsztatów, wykładów oraz wystaw, na których swoje prace mogą zaprezentować nie tylko członkowie Koła – bardzo często zapraszamy do współpracy studentów i absolwentów z innych uczelni (m.in. z Łodzi, Krakowa i Warszawy). Od dwóch lat wystawiamy się na FotoFestiwalu w Łodzi, który obecnie jest najbardziej prestiżowym wydarzeniem związanym z fotografią w Polsce. Wciąż poszukujemy nowych możliwości kształcenia się oraz zaprezentowania swojej twórczości i jesteśmy otwarci na każdy rodzaj współpracy, nie tylko ze strony kół naukowych.
https://www.facebook.com/sknkolosztuki
Stowarzyszenie Studentów BEST PŁ
Politechnika Łódzka
BEST (Board of European Students of Technology) jest międzynarodową organizacją, zrzeszającą tysiące studentów z europejskich uczelni technicznych. BEST tworzy 96 grup lokalnych z 33 państw, w tym jedną z nich jest właśnie BEST Łódź – aktywnie działający od 1998 r. przy Politechnice Łódzkiej.
Nasze szeregi zasilają kreatywne, energiczne oraz pełne pasji i zaangażowania młode osoby studiujące na różnych wydziałach uczelni. Wspólnie bawimy się, uczymy i pracujemy, biorąc udział w rozmaitych projektach, łączących środowisko akademickie z gospodarczym. Chcemy ułatwić studentom nawiązywanie kontaktów z potencjalnymi pracodawcami, organizując m.in. takie wydarzenia jak ATP (Akademickie Targi Pracy) czy DzP (Dzień z Pracodawcą). Założeniem BEST-u jest kreowanie wizerunku inżyniera „na miarę Europy”, który nie boi się wyzwań, jest otwarty na nowe doświadczenia i przygotowany do pracy o międzynarodowym charakterze.
Wśród innych istotnych eventów promowanych i organizowanych przez BEST Łódź znajdują się również:
– Kursy Naukowe (BEST Courses)
– Konkurs Inżynierski EBEC (European BEST Engineering Competition)
…zaś integrację z pozostałymi europejskimi BESTiami zapewniają nam liczne szkolenia, warsztaty, wymiany kulturowe oraz inne zagraniczne wyjazdy.
Jeżeli myśl „Work hard, play harder” przyświeca Ci nie tylko na studiach, ale również w życiu codziennym – to znak, że najwyższy czas wstąpić do BEST Łódź 🙂 Czekamy!
www.best.lodz.pl
www.facebook.com/bestlodz?fref=ts
Studenckie Centrum Informatyczne
Uniwersytet Łódzki, Wydział Matematyki i Informatyki
Studenckie Centrum Informatyczne (SCI) jest organizacją studencką działającą przy Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego. Zrzesza ona studentów, którzy w ramach wolnego czasu chcą rozwijać swoje umiejętności, poznać nowe technologie oraz zdobyć doświadczenie w praktycznej pracy.
Działalność SCI polega przede wszystkim na organizowaniu wykładów, zajęć praktycznych, kursów, obozów naukowych i konferencji. Zajęcia dodatkowe pozwalają studentom zdobywać wiedzę z zakresu szeregu nowości informatycznych i w znacznej mierze wykraczają poza zakres programowy tradycyjnych studiów informatycznych.
Oprócz tego studenci, którzy aktywnie działają w SCI, mają możliwość pracy m.in. jako administratorzy serwerów i pracowni komputerowych oraz jako webmasterzy serwisów internetowych. SCI stara się także pomagać przy realizacji różnych pomysłów i projektów zarówno studentów Wydziału Matematyki, jak i osób oraz organizacji związanych z szeroko pojętą informatyką.
Na obecną chwilę w ramach koła naukowego funkcjonują trzy sekcje:
– Grupa Linux/SysAdmin
– Grupa .NET
– Grupa CKM – Centrum Kształcenia Multimedialnego
Prowadzimy również większe projekty, jak tworzenie i obsługa strony wydziałowej oraz administracja serwerem studenckim Kolos.
Studencko-Doktoranckie Koło Naukowe Historyków Sztuki UŁ
Uniwersytet Łódzki, Katedra Historii Sztuki
Koło Naukowe Historyków Sztuki działa na Uniwersytecie Łódzkim nieprzerwanie od 2001 roku. Od czternastu lat aktywnie uczestniczy nie tylko w życiu kulturalnym Katedry, ale i całego Uniwersytetu. Koło zrzesza studentów i doktorantów, których pasją jest sztuka – zarówno ta najdawniejsza, jak i nowoczesna. Celem działania Koła jest twórcza wymiana myśli z zakresu wiedzy o sztuce, historii sztuki i architektury oraz estetyki, a jego członkowie reprezentują uczelnię na podczas konferencji i seminariów naukowych. Jednocześnie Koło Naukowe co roku organizuje ogólnopolskie konferencje naukowe, publikuje recenzowane monografie, a także angażuje się w działalność popularyzatorską prowadząc otwarte wykłady.
Dokonania Koła Naukowego Historyków Sztuki UŁ zostały doceniona na arenie ogólnopolskiej, czego skutkiem było powierzenie mu organizacji III Kongresu Doktorantów i Studentów Historii Sztuki, który odbył się w październiku 2015 r.
http://historiasztuki.uni.lodz.pl/kn-start
https://www.facebook.com/knhs.ul.sd?fref=ts
Studenckie Koło Naukowe „Human Resources Management”
Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczno – Socjologiczny
Studenckie Koło Naukowe Human Resources Management zajmuje się tematyką zarządzania zasobami ludzkimi, badaniem rynku pracy, polityką społeczną, rozwojem osobowości i zawodowym oraz rozwojem własnej kariery zawodowej. Organizujemy szkolenia, warsztaty, obozy naukowe dla studentów. Wydajemy publikacje książkowe związane z HR. Nasi członkowie uczestniczą w wielu konferencjach. Nasze główne cele to: szerzenie wiedzy o HR, pomaganie studentom w rozwoju ich kompetencji zawodowych i rozpoczęciu ścieżki kariery na wymagającym rynku pracy, rozwój cech osobowościowych, publikowanie książek związanych z tematyką startu na rynku pracy, organizacja rozmaitych eventów dla studentów, w tym: warsztatów, szkoleń i obozów, pomoc studentom w walce z ich pierwszą sesją i wiele innych…
https://www.facebook.com/sknhrm
Studenckie Koło Naukowe Geografów Turyzmu „Włóczykije”
Wydział Nauk Geograficznych
Do głównych zadań Koła należy organizowanie cotygodniowych spotkań z podróżnikami o nazwie „Wieczory przy kubku herbaty”. Na prelekcjach o swoich podróżach opowiadają zarówno studenci Wydziału Nauk Geograficznych jak i inni łódzcy podróżnicy. Kolejną inicjatywą Koła jest organizacja Konkursu „Województwo w sercu Polski” na którym uczniowie z całego województwa mają okazje walczyć o indeks gwarantujący przyjęcie na studia na Wydziale Nauk Geograficznych.
Organizujemy również rajdy górskie dla studentów kierunku Turystyka i Rekreacja. Trzy razy w roku jeździmy w wybrane przez nas polskie góry, gdzie przez trzy dni pokonujemy wiele wspaniałych kilometrów i zdobywamy wiele szczytów.
Jesteśmy również organizatorem co semestralnej imprezy dla studentów Wydziału Nauk Geograficznych o nazwie „GoeTurist Party”. Dzięki nam, każdy student WNG ma szansę pobawić się wśród innych studentów swojego kierunku.
Poza działalnością statutową angażujemy się również w inne działania np. prowadzenie warsztatów dla dzieci z fundacji „Gajusz”, Prowadzenie warsztatów w ramach Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego.
Podsumowując jesteśmy zgraną grupą młodych i aktywnych ludzi, którzy lubią dawać innym od siebie ile tylko się da.
https://www.facebook.com/skngtul
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej CIRKULA
Politechnika Łódzka, Kolegium Gospodarki Przestrzennej
SKNGP Cirkula powstało w marcu 2012 roku. Koło zrzesza studentów gospodarki przestrzennej na Politechnice Łódzkiej, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę i umiejętności poza zajęciami na uczelni. Staramy się pozytywnie wpływać na miasto, w którym żyjemy poprzez inicjatywy oddziaływujące na społeczeństwo wykorzystując do tego naukę i zabawę. Dążymy do tego, aby nasz wkład w rozwój świadomości społeczeństwa przyczynił się do uzyskania możliwie najwyższej użyteczności otaczającej nas przestrzeni. Organizujemy warsztaty oraz konferencje pokazujące, czym zajmuje się urbanistyka, współpracujemy z innymi organizacjami działającymi w Łodzi oraz uczestniczymy w różnego rodzaju kongresach i konferencjach w całym kraju. Obecnie Koło CIRKULA liczy 43 studentów gospodarki przestrzennej z różnych semestrów oraz 1 studenta Architektury i Urbanistyki.
Jednym z wielu osiągnięć Koła było uzyskanie grantu Komisji Europejskiej w kwocie 3 400 euro na realizację projektu Białe Plamy w ramach programu ,,Młodzież w działaniu”. Projekt realizowany był przez 5 miesięcy i dotyczył zagadnień związanych z rewitalizacją i konserwacją łódzkich zabytków.
6-8 listopada 2013 roku SKNGP CIRKULA zorganizowało I Ogólnopolską Konferencję Naukową Studentów Gospodarki Przestrzennej na Politechnice Łódzkiej. W tym wydarzeniu wzięło udział ponad 70 osób. Gościliśmy studentów z 10 uczelni wyższych z całej Polski. Celem Konferencji była wymiana doświadczeń i spostrzeżeń w gronie ekspertów z dziedziny architektury i urbanistyki, wykładowców PŁ oraz studentów.
Łącznie przez 2 lata członkowie Koła wzięli udział w 10 ogólnopolskich konferencjach, na których łącznie zaprezentowali 13 referatów naukowych.
https://www.facebook.com/SknGospodarkiPrzestrzennejCirkula
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Tradycyjnie przedmiotem zainteresowań Koła są aspekty związane z zagospodarowywaniem przestrzeni, ochroną środowiska, planowaniem przestrzennym oraz integracją w ramach Unii Europejskiej. Działalność Koła w ostatnich latach rozszerzyła się obejmując zagadnienia m. in. transportu miejskiego, rewitalizacji, architektury i urbanistyki, ekonomiki kultury i designu, estetyki, ochrony zabytków, systemów informacji przestrzennej, marketingu terytorialnego czy rynku nieruchomości.
Koło od wielu lat utrzymuje bezpośrednie kontakty z organizacjami studenckimi z innych ośrodków akademickich w Polsce, a jego członkowie chętnie uczestniczą w konferencjach naukowych nie tylko na arenie krajowej, ale i europejskiej.
Bardzo istotnym aspektem działalności SKN SPATIUM jest przeprowadzanie profesjonalnych projektów badawczych, które dostarczają ciekawych informacji nt. Łodzi, wykorzystywanych następnie w pracach podmiotów publicznych i prywatnych.
Studenckie Koło Naukowe Inwestor
Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczno – Socjologiczny
Jesteśmy największą organizacją studencką na wydziale Ekonomiczno- Socjologicznym. Podejmujemy działania społeczne na dużą skalę.
Przede wszystkim łączy nas wspólna pasja, ambitne wyzwania oraz chęć pogłębiania rozwoju osobistego.
Do naszych priorytetowych celów zaliczamy:
* budowanie trwałych relacji między środowiskiem akademickim i biznesowym.
* rozwijanie wiedzy z zakresu rynku kapitałowego oraz doradztwa biznesowego
* aktywną współpracę ze społecznością alumnów
* wspieranie inicjatyw studenckich
* wspólną pracę nad sukcesem osobistym i zawodowym.
Łącznie tworzymy 14 projektów, które za pomocą partnerów biznesowych wprowadzają więcej praktyk w środowisko akademickie. Między innymi są to:
* Magazyn Deal – o tematyce ekonomiczno-biznesowej, wyróżniającym faktem jest to, że jest tworzony wyłącznie przez studentów, dystrybuowany na wszystkie najważniejsze uczelnie
* Gra Giełdowa, Junior Trader, Forex Cup Young – gry inwestycyjne poszerzone o zakres szkoleń, najlepsi uczestnicy mają szansę wygrać praktyki w domach maklerskich
* Panel Vip – organizowany 2 razy w roku, zapraszamy najwybitniejszych ludzi ze świata biznesu, do tej pory gościliśmy między innymi: Leszka Czarneckiego, Andrzeja Klesyka, Irenę Eris
* Zbudujmy Razem Serce – działalność charytatywna przy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej pomocy, budujemy największe serce z monet na rynku łódzkiej Manufaktury
* Spin The Night – cykl imprez organizowanych w łódzkich klubach w celu integracji studentów
*Inwestor Cup – projekt mający na celu integrację społeczność akademickiej z biznesową,turnieje sportowe z różnych dyscyplin

Studenckie Koło Naukowe Italianistów UŁ „ItaliAMO”
Uniwersytet Łódzki – Wydział Filologiczny
SKN „ItaliAMO” to grupa osób zakręconych pozytywnie na punkcie włoskości. Od dwóch lat działa niezwykle prężnie i ma na swoim koncie takie projekty jak: warsztaty językowe dla dzieci („Tutti frutti. Ciao bambini!”, „Mamma mia! Zielona pietruszka”, „Dzieci jedzą włoszczyznę”) prowadzone we współpracy m.in. z Uniwersytetem Łódzkim dla Dzieci, Szkołą Podstawową nr 22 im. Janusza Korczaka w Płocku i innymi placówkami opiekującymi się dziećmi, tworzenie polsko-włoskiego kwartalnika „ItaliAMO” czy organizacja spotkań naukowych, językowych i filmoznawczych.
http://italianistyka.uni.lodz.pl/kolo-naukowe
Studenckie Koło Naukowe Kreatywności Biznesowej
Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
Koło Kreatywności Biznesowej, czyli w skrócie „Bizaktywne” to organizacja kreatywna o strukturze projektowej. To, co wyróżnia nas spośród kół naukowych czy też innych organizacji studenckich, a zarazem świadczy o naszej kreatywności, to właśnie nieformalna struktura. Łączymy się w grupy, zespoły czy też przyjmujemy pewne stanowiska, w zależności od tego czym w danej chwili się zajmujemy. Dzięki takiemu urozmaiceniu nigdy nie popadniemy w rutynę, a jednocześnie wiele się nauczymy.
W związku z tym, nasze nadrzędne założenie opiera się na zaproszeniu: „Jeśli masz pomysł, szukasz miejsca, gdzie mógłbyś go zrealizować, postaramy się, abyś znalazł je u nas”. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i inicjatywy, szczególnie te nieszablonowe.
Studenckie Koło Naukowe MarkeTEAM
Uniwersytet Łódzki, Wydział Zarządzania
Studenckie Koło Naukowe MarkeTEAM skupia studentów Wydziału Zarządzania UŁ, którzy czują niedosyt wiedzy o marketingu. By nie hamować naszego zapału i energii organizacja ma charakter nieformalny. Wszystkie działania MarkeTEAM-u podyktowane są chęcią poszerzenia wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat marketingu, niekoniecznie w sposób typowo akademicki. Dlatego spotykamy się z osobami, które już osiągnęły sukces w tej dziedzinie i chętnie dzielą się swoją wiedzą. My z kolei dzielimy się świeżym spojrzeniem i energią z organizacjami, dla których prowadzimy prace konsultingowo-badawcze. Chcąc się ciągle rozwijać organizujemy warsztaty doskonalące umiejętności praktyczne (np. warsztaty prezentacyjne) i imprezy o charakterze rozrywkowo- edukacyjnym.
Flagowe projekty:
Łódź Jungle Web
Ogólnopolska konferencja przyciągająca entuzjastów marketingu internetowego. Podczas prelekcji i warsztatów poruszana jest tematyka Social Media, Mobile, budowania marki w Internecie, e-commerce, content marketing, monitoring sieci, ePR i wiele innych. Każdą edycję wspierają liczące się w branży firmy oferując opiekę merytoryczną. W 2014 roku odbyła się 3. edycja konferencji.
Marketing Challenge
Turniej marketingowy w stylu „gry miejskiej” dla studentów z całej Polski. Konkurs opiera się na studium przypadków, których rozwiązanie możliwe jest w różnych lokalizacjach na terenie Łodzi. Zwycięstwo wymaga połączenia wiedzy i umiejętności marketingowych z orientacją w terenie oraz dobrą organizacją czasu. Ważne mogą okazać się takie cechy jak dobra komunikacja, kreatywność, spryt oraz umiejętność pracy w grupie (jeden zespół to trzy osoby). Partnerami Marketing Challenge są największe polskie firmy. W 2014 roku odbyła się 8. edycja gry.
Dzięki naszym działaniom nie tylko zdobywamy wiedzę i umiejętności praktyczne powiązane z marketingiem, niejako przy okazji poprawiamy umiejętności miękkie – między innymi zdolność do pracy w grupie, organizacji pracy, własnego czasu.
Wspólna pasja i cele oraz czas, który spędzamy razem sprawiają, że tworzymy grupę wyjątkową, jednak nadal otwartą – zarówno na nowych ludzi jak i wyzwania.
Studenckie Koło Naukowe Miłośników Motoryzacji
Politechnika Łódzka, Wydział Mechaniczny
Koło Naukowe Miłośników Motoryzacji działa przy Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej od marca 2009 roku. Powstało z inicjatywy grupy studentów zjednoczonych przez Filipa Szymańskiego. Narodziło się z chęci pogłębiania wiedzy, a także żądzy praktycznego wykorzystania wiedzy zdobywanej w czasie studiów.
Projekty realizowane przez Koło:
Żuk Rat-Rod
Jednym z głównych projektów konstrukcyjnych i badawczych zrealizowanych przez Koło jest „Żuk Rat-Rod” – University DemoCar. Pojazd pochodzi z 1978r, zakupiony na szrocie po przywiezieniu na teren Uczelni został przez nas rozebrany do atomu. Dzięki pomocy Uczelni jak i wielu Sponsorów spoza niej mieliśmy możliwość realizowania pomysłów związanych z budowaniem pojazdów.
1 Etap: Polegał na kompleksowej renowacji tego pojazdu, odtworzeniu go od gołej ramy oraz poddaniu go tuningowi wizualnemu.
2 Etap: Tuning mechaniczny, tj. wzmocnienie i obniżenie układu zawieszenia pojazdu. Spowalniacze bębnowe zostały zastąpione nowoczesnym układem hamulcowym, wyposażonym we wspomaganie oraz hamulce tarczowe.
3 Etap: Wymiana jednostki napędowej na centralnie umieszczony 8-cylindrowy silnik widlasty o pojemności 5 litrów z mercedesa.
Moskwicz 400
Projekt realizowany w myśl zupełnie innej idei niż Żuk. Tym razem zamiast ciąć i przerabiać skupiliśmy się na jak najwierniejszym odtworzeniu rozwiązań sprzed 70 lat. Moskwicz 400 ofiarowany nam przez odchodzącego na emeryturę profesora był pieczołowicie restaurowany przy zachowaniu jak największej ilości oryginalnych części. Obecnie można go podziwiać w holu Fabryki Inżynierów.
Czterodrzwiowy Moskwicz 400 posiada samonośne nadwozie oraz niezależne przednie zawieszenie typu Duboonet. Pojazd wyposażony został w hamulce hydrauliczne.
W Moskwiczu montowano silnik o pojemności 1074 cm³ i maksymalnej mocy 23 KM przy 3600 obr./min. Napęd był przekazywany na tylne koła przy pomocy trójstopniowej skrzyni biegów. Jednostka napędowa pozwalała rozpędzić samochód do maksymalnej prędkości nie przekraczającej 90 km/h. . Pod względem konstrukcyjnym radziecki pojazd był kopią niemieckiego Opla Kadetta K38, a karoseria była podobna do przedwojennego samochodu KIM 10 wytwarzanego również przez MZMA.
Shell Eco-Marathon – sekcja Iron Warriors
Shell Eco – Marathon to zawody, w których biorą udział zespoły studentów z całego Świata. Co roku 200 ekip, przez tydzień testuje, trenuje i ściga się zbudowanymi przez siebie konstrukcjami na ulicznym torze w Rotterdamie. Ideą całych zawodów jest wyłonienie pojazdu, który do poruszania się używa najmniejszej ilości energii. Rekordowe wyniki są niewiarygodne – bolidy czołowych ekip przejeżdżają 3000 kilometrów na jednym litrze paliwa. Zespół SKN Miłośników Motoryzacji bierze udział w tych prestiżowych zawodach od 2013 roku.
World Solar Challange – sekcja Lodz Solar Team
Lodz Solar Team to grupa kilkudziesięciu studentów Politechniki Łódzkiej mających jeden wspólny cel – udział w międzynarodowym wyścigu World Solar Challenge 2015. Przygotowania do startu polegają na zbudowaniu samochodu zasilanego energią elektryczną generowaną z promieni słonecznych. Konstruujemy wygodny, miejski samochód, spełniający wymogi prawne niezbędne do wprowadzenia go do użytku codziennego. Zbiór różnych osobowości, doświadczeń i nasze zainteresowania sprawiają, że prace nad projektem dynamicznie posuwają się naprzód, a członkom poszczególnych team’ów nie brakuje kreatywności i pomysłów na nietypowe rozwiązania. Projekt niesie za sobą szereg korzyści nie tylko dla jego członków, ale także dla ogółu społeczeństwa. Spróbujemy zaszczepić w Polakach dbałość o środowisko naturalne, dowiedziemy, że nietypowe rozwiązania się sprawdzają i zwrócimy uwagę na problemy energetyczne naszego kraju. Chcielibyśmy zmotywować swoich rówieśników do działania – pokazać, że mimo wielu przeszkód jakie stają na naszej drodze niemożliwe staje się możliwe, wystarczy tylko chcieć.
Studenckie Koło Naukowe Odzieżownictwa
Politechnika Łódzka, Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów
Koło naukowe SKN Odzieżownictwa to grupa zajmująca się realizacją projektów z branży modowej. Jesteśmy studentkami PŁ WTMiWT swoją działalność rozpoczęłyśmy w zeszłym roku od zaprojektowania i uszycia płaszcza który można przekształcić na 8 sposobów.
Nasza działalność początkowo była prezentowana na wystawie kół naukowych, kolejno zostałyśmy poproszone o przygotowanie wydarzenia jakim jest TEXTIL na naszej uczelni, jest to event organizowany dla szkół ponadgimnazjalnych, uczniowie z całej polski pokazują przygotowane przez siebie kolekcje , odbywają się wykłady o tematyce włókienniczej, modowej
Przygotowałyśmy wtedy kontynuację odzieży przekształcalnej, między innymi kilka rodzajów spódnic , sukienkę , kombinezon , płaszcz przekształcalny na 8 sposobów był rzeczą która łączyła kolekcję w spójną całość. Aktualnie współpracujemy z Muzeum Miasta Łodzi, podjęłyśmy się uszycia rekonstrukcji sukni XIX wiecznej. Planujemy kontynuować pracę nad odzieżą przekształcalną.
https://www.facebook.com/pages/SKN-Odzie%C5%BCownictwa/677965422249872?fref=ts
Studenckie Koło Naukowe Progress
Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
Jesteśmy jedną z najstarszych i największych organizacji studenckich Uniwersytetu Łódzkiego. Działamy przy Instytucie Finansów, ale zasięg naszej działalności wykracza daleko poza mury instytutu oraz wydziału, nasze projekty coraz częściej mają zasięg ogólnopolski. Obecnie do naszej organizacji należy ponad 60 osób, jednak duchowo i emocjonalnie związani jesteśmy również z byłymi członkami organizacji.
SKN Progress tworzą młodzi i aktywni ludzie, którzy doskonale rozumieją, że studiowanie nie opiera się tylko na uczeniu teorii, lecz także na zdobywaniu praktycznych umiejętności, na tworzeniu „czegoś” dla siebie i innych. Dlatego realizując projekty od przeszło 20 lat udaje nam się zdobywać cenne doświadczenie już podczas studiów.
To dzięki naszej ciężkiej i systematycznej pracy organizujemy takie przedsięwzięcia jak: Finance Week, czyli cykl szkoleń dla studentów przeprowadzany przez współpracujące z nami firmy, Progress Accounting Competition – ogólnopolski konkurs z rachunkowości, Forward – magazyn studencki dostępny w największych ośrodkach akademickich w Polsce oraz Job Interview -projekt poświęcony rozmowie rekrutacyjnej i tworzeniu CV w języku angielskim.
Studenckie Koło Naukowe Logistyki „Kaizen”
Politechnika Łódzka, Kolegium Logistyki
Studenckie Koło Naukowe Logistyki „Kaizen” działa na Politechnice Łódzkiej przy Kolegium Logistyki od 2012. Cel jaki nam przyświeca, to zrzeszenie studentów zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy z dziedziny logistyki. Inne cele jakie sobie wyznaczyliśmy to m.in.:
- organizacja szkoleń i wycieczek dla członków Koła
- współpraca z innymi Kołami Naukowymi
- udział w konferencjach logistycznych
- nawiązanie kontaktów z firmami z branży logistycznej
- prowadzenie prac naukowo-badawczych
- nabycie nowych umiejętności
- rozwój intelektualny, kulturalny i interpersonalny
Ale przede wszystkim liczymy na dobrą zabawę, w towarzystwie świetnych ludzi.
Studenckie Koło Naukowe Uni-Logistics
Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
Studenckie Koło Naukowe Uni-Logistics działa na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego od 2007 roku. Organizacja zrzesza osoby zainteresowane logistyką, działalnością naukowo-badawczą i również współpracą międzynarodową w tym zakresie. Prowadzimy warsztaty i szkolenia m.in. dla uczniów szkół średnich. Organizujemy i uczestniczymy w seminariach oraz konferencjach naukowych. Aktywnie wspieramy rozwój infrastruktury transportu w województwie łódzkim.
Jeśli chcesz podejmować wyzwania oraz zdobywać wiedzę i doświadczenie, to zapraszamy do naszego Koła Naukowego Logistyki Uni-Logistics.