WYDARZENIE ZOSTAŁO ODWOŁANE

Warsztaty w studiu radiowym, „Jeden z dziesięciu” po rosyjsku, nauka podstaw hiszpańskiego, niderlandzkiego czy francuskiego. Do tego stoiska wszystkich kierunków i możliwość rozmowy ze studentami i wykładowcami. 6 marca (10:00-14:00) Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Pomorska 171/173) otworzy swoje drzwi dla licealistów. Rejestracja jest dostępna przez stronę www.filolog.uni.lodz.pl/dzienotwarty i trwa do 7 lutego.

Wydarzenie rozpocznie wykład inauguracyjny. Po nim uczniowie wezmą udział w warsztatach organizowanych przez wszystkie kierunki. Do wyboru jest 46 warsztatów.

– Na ten moment zarejestrowało się już ponad 800 uczestników – mówi Bartosz Burski, organizator wydarzenia. – Najlepiej jest nie czekać do 7 lutego i zapisywać się jak najszybciej, bo w przypadku niektórych zajęć przekroczyliśmy już limit osób. W tym roku spodziewamy się rekordowej liczby uczniów, którzy nas odwiedzą. Przyjeżdżają do nas maturzyści nie tylko z aglomeracji łódzkiej, ale również z Płocka, Nowego Sącza i Wrocławia.

Udział w Dniu Otwartym jest dla maturzysty okazją do skonfrontowania swojego wyobrażenia o studiach. Licealista dowie się więcej o przebiegu rekrutacji czy o przedmiotach, które czekają na niego na konkretnych kierunkach. Wizyta na Wydziale to też możliwość poznania budynku i infrastruktury osiedla akademickiego.

Podczas naszych zajęć uczniowie zobaczą, że Wydział to nie tylko aule i sale z ławkami i krzesłami. To również sala kinowa czy studio radiowe, w którym prowadzimy warsztaty „Za kulisami teatru wyobraźni” – mówi dr Natalia Kowalska, opiekun Radioznawczego Koła Naukowego.

Licealiści będą mogli spróbować swoich sił przy profesjonalnych mikrofonach kierunkowych czy przy stole mikserskim.

Dzień Otwarty Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego jest organizowany po raz czwarty. W ubiegłym roku brało w nim udział blisko 1000 uczniów z całego województwa.

Źródło: http://biuletyn.uni.lodz.pl/archiwa/15854