Randka z Inwestorem – jak sfinansować pomysły na biznes

23 lipca, godz.: 10.00 – 14.00 (wtorek) sala konferencyjna nr 114 w Biurze Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejsc Pracy Urzędu Miasta Łodzi, piętro I, al. Politechniki 32

Rekrutacja zakończona

PROGRAM WARSZTATÓW

1. Wprowadzenie – Jak sfinansować swój pomysł na biznes?

2. Współpraca pomysłodawcy z inwestorem

3. Z zakresu biznes planu – pomysłodawca i pomysł – ocena przez inwestora

4. Przykłady realizacji pomysłów na biznes z udziałem inwestora, analiza źródeł sukcesu, analiza modelu biznesowego – uczestnicy warsztatów przeanalizują 3 studia przypadków z branży nowych technologii i przedyskutują wyniki analizy z przedstawicielami funduszu zalążkowego StartMoney.

5. Rekomendacje – źródła sukcesu w pozyskiwaniu kapitału na realizacje pomysłów na biznes.

PROWADZĄCY WARSZTATY

Ewa Postolska
Zarządza Funduszem inwestycyjnym StartMoney inwestującym w pomysły na biznes i przedsiębiorstwa na wczesnym etapie; zarządza Akceleratorem Technologii Uniwersytetu Łódzkiego. Wieloletnie doświadczenie jako doradca i analityk dla przygotowania do wdrożenia innowacji i pomysłów biznesowych, budowania strategii biznesowych i biznes planów oraz pozyskiwania finansowania. 10 lat doświadczenia w pracy ze start-upami. Specjalista w budowaniu strategii komercjalizacji innowacji i transferu technologii. Trener i wykładowca m.in. dla UŁ, Politechniki Śląskiej – finansowanie innowacji, strategie komercjalizacji. Doświadczenie biznesowe jako menedżer odpowiedzialny za sprzedaż-marketing lub eksport w kilku firmach (m.in. z branży ICT, medycznych, dużej firmy produkcyjnej). Executive MBA UŁ i University of Maryland. Wieloletnie doświadczenie w kooperacji z partnerami z USA i Europy.

Piotr Berliński
Ekspert i analityk funduszu inwestycyjnego StartMoney prowadzonego przez Akcelerator Technologii Fundację Uniwersytetu Łódzkiego; menedżer projektów; trener z zakresu finansowania i przedsiębiorczości; praktyk biznesu – od kilku lat prowadzi własną firmę.

Informacje o funduszu zalążkowym StartMoney – www.startmoney.pl

Inwestujemy w pomysły na biznes oraz w przedsiębiorstwa będące na wczesnym etapie rozwoju, a więc na tak zwanym etapie zalążkowym lub etapie start-up. Na jeden pomysł Fundusz może przeznaczyć do 200 tys. euro. Jednak w przypadku większych potrzeb kapitałowych dla uruchomienia biznesu lub dla jego realizacji dysponujemy również dodatkowym kapitałem, nawet do kilku milionów złotych.

Szkolenie organizowane jest w ramach cyklu bezpłatnych szkoleń dla studentów łódzkich uczelni pn. “Twoja kariera w Twoich rękach” realizowanego w ramach programu “Młodzi w Łodzi”.

 

CK ZETO zatrudni Specjalistę systemów przetwarzania danych

16.04.2014

Chcesz się rozwijać, szukasz stabilnego zatrudnienia i zależy Ci na świetnej atmosferze w pracy – zapraszamy do Centrum Komputerowego ZETO S.A. więcej »

filtruj

usuń filtrowanie

042 magazine Echo Miasta Eska Gazeta Wyborcza Polska The Times Dziennik Łódzki Radio Łódź Studenckie Radio ŻAK Politechniki Łódzkiej TOYA TVP ŁÓDŹ