Barry Callebaut

Grupa Barry Callebaut powstała w 1996 roku w wyniku fuzji dwóch koncernów czekoladowych o ponad stupięćdziesięcioletnich tradycjach: francuskiej firmy Cacao Barry i belgijskiej Callebaut.

Z rocznym obrotem w wysokości około 4 miliarda EURO, grupa Barry Callebaut, z siedzibą w Zurychu w Szwajcarii, jest na światowym rynku wiodącym producentem najwyższej jakości wyrobów na bazie kakao i czekolady – od ziarna kakao do gotowego produktu na sklepowej półce. Grupa Barry Callebaut jest obecna w 30 krajach, posiada około 45 zakładów produkcyjnych i zatrudnia około 6 000 osób. Barry Callebaut zaspokaja potrzeby całej branży spożywczej, skupiając się na producentach artykułów spożywczych, rzemieślnikach i profesjonalnych użytkownikach czekolady (takich jak chocolatierzy, cukiernicy czy ciastkarze). Barry Callebaut jest także światowym liderem w dziedzinie innowacji na bazie kakao i czekolady, oferując pełen zakres usług w dziedzinie rozwoju produktów, procesów produkcyjnych, szkoleniowych i marketingowych. Poprzez różnego rodzaju inicjatywy ekologiczne i działania badawcze firma współpracuje z organizacjami rolniczymi i innymi partnerami w celu zapewnienia przyszłych dostaw kakao oraz poprawy warunków życia rolników.

W Polsce fabryka Barry Callebaut powstała w 1995 roku. Łódzka fabryka koncernu zatrudnia obecnie 115 pracowników i sprzedaje swoje produkty na terenie Polski i krajów nadbałtyckich oraz w krajach Europy i Skandynawii. W 2012 roku fabrykę opuściło blisko 57.000 ton czekolad i wyrobów kakaowych.

48

Barry Callebaut Manufacturing Polska Sp. z o.o.
94-406 Łódź, ul. Nowy Józefów 36
tel. 042 683 77 00
fax 042 683 77 01/02
e-mail: bc_polska@barry-callebaut.com

 

Zobacz stypendystów

CK ZETO zatrudni Specjalistę systemów przetwarzania danych

16.04.2014

Chcesz się rozwiać, szukasz stabilnego zatrudnienia i zależy Ci na świetnej atmosferze w pracy – zapraszamy do Centrum Komputerowego ZETO S.A. więcej »

filtruj

usuń filtrowanie

042 magazine Echo Miasta Eska Gazeta Wyborcza Polska The Times Dziennik Łódzki Radio Łódź Studenckie Radio ŻAK Politechniki Łódzkiej TOYA TVP ŁÓDŹ