Kolejne sukcesy Oli Bednarek z PŁ

Z niedawno zakończonego, pierwszego etapu Pucharu Świata w Zimowym Pływaniu w Jelgavie na Łotwie, studentka PŁ – Aleksandra Bednarek wróciła aż z pięcioma medalami.

Mistrzyni zimowego pływania z PŁ - Ola Bednarek

Ola Bednarek zdobyła złote medale w kategorii Open na dystansie 25, 50 oraz 100 m stylem klasycznym. W swojej kategorii wiekowej B (20 -29 lat) wypływała złoty krążek na 50 m stylem dowolnym (w kategorii Open – medal srebrny) oraz srebrny medal na dystansie 25 m stylem dowolnym (Open – 4. miejsce).

Ostatnie dwa lata to dla Oli Bednarek pasmo sukcesów. W 2018 roku wygrała plebiscyt World Open Water Association w kategorii Kobieta Roku. Jako pierwsza Polka pokonała wpław 34 km kanał Catalina na Oceanie Spokojnym należący do Korony Oceanów oraz opłynęła wyspę Manhattan, czyli przepłynęła ponad 46,5 km w wodach rzeki Hudson.

Aleksandra studiuje inżynierię biomedyczną na PŁ na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Jest obecnie na trzecim roku. Jej pozanaukową pasją jest pływanie na wodach otwartych.