Finał konkursu inżynierskiego EBEC

Czego potrzeba Inżynierowi aby skonstruował łódkę? Zwycięzcom VII edycji Konkursu Inżynierskiego wystarczyło kilka balonów, tektura, foliowa torebka, słomki oraz żuraw- origami ;)
Prostota projektu pozwoliła drużynie „Akurat Kwępryże” pokonać pozostałych rywali i zająć pierwsze miejsce na podium. Ich łódka udźwignęła największy ciężar oraz pokonała najdłuższy dystans w basenie. Kolejnym zespołem w klasyfikacji byli „Constructorzy”, natomiast trzecie miejce zajęła drużyna „Interstellar Overdrive”.
Jeśli mowa o Case Study, ostateczna punktacja między prezentującymi się uczestnikami była bardzo wyrównana. Najlepszy według Jurorów projekt GRY MIEJSKIEJ przedstawił zespół „Manekin Team”, który tym samym zwyciężył w tej kategorii i pojedzie na Finał Ogólnopolski do Wrocławia. Drugie miejsce zajęły „Atomówki”, trzecie drużyna „007- team”.
Oprócz satysfakcji i ogromnej radości z zajęcia miejsc na podium, wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali wspaniałe upominki. Dzięki chojności Fundacji Badań Radiacyjnych w Łodzi, Organizatorzy EBEC Poland 2013 zakupili dla zwycięzców dyski zewnętrzne o pojemności 500 GB (nagroda za I miejsce) oraz słuchawki Sony (II miejsce). Ponadto każdy z uczestników otrzymał gadżety z Fabryki Inżynierów (Wydział Mechaniczny) oraz Politechniki Łódzkiej, wśród nich znalazły się między innymi kubki, miśki oraz koszulki.
Fundatorom nagród serdecznie dziękujemy.
Uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę.