Brązowy medal Uniwersytetu Łódzkiego

573ac7da03d06_o,size,969x565,q,71,h,92b9a8
W Lublinie rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w Koszykówce. Bardzo dobrze spisała się w tym turnieju drużyna Uniwersytetu Łódzkiego.

Drużyna trenera Piotra Zycha w silnej stawce wywalczyła brązowy medal w kategorii Uniwersytetów. Lepsze były tylko drużyny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina (zdobyła złoty medal) i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Łodzianie ponadto mogą się pochwalić dziewiątym miejscem w całym turnieju. Biorąc pod uwagę fakt, że w drużynie z Lublina grali koszykarze z Tauron Basket Ligi, że w innych zespołach też nie brakowało zawodowców, wynik łodzian musi cieszyć.

Zbyt wcześnie rozegrany pierwszy mecz rzutował na cały turniej. W premierze Uniwersytet Łódzki przegrał z AWF Poznań 55:61 (17:15, 6:15, 20:15, 12:16). Później było już dużo lepiej. Łodzianie nawiązali walkę z AGH Kraków, późniejszym wicemistrzem turnieju. Przegrali tylko 65:55 (20:17, 12:7, 14:16, 19:15). W trzecim meczu łodzianie pokonali PO Opole 76:49 (20:14, 17:11, 24:6, 15:18). Trzecie miejsce w grupie dało prawo gry o 9 miejsce. I łodzianie wygrali oba mecze. UŁ Łódź – UKW Bydgoszcz 77:54 (22:17, 24:14, 13:7, 18:16), PW Warszawa – UŁ Łódź 60:71 (9:22, 14:7, 14:19, 23:23).

Barw drużyny Uniwersytetu Łódzkiego bronili: Bartłomiej Bartoszewicz 66 punktów, Jacek Gwardecki 55, Filip Tonkiel 43, Marcin Kuczmera 41, Arkadiusz Świt 38, Maciej Kochaniak 33, Jakub Mazurowicz 24, Dominik Binkowski 13, Aleksander Fabiszewski 10, Mateusz Grabowski 6, Michał Glabuś 3, Bartek Frątczak 2.

W finale Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej Lublin pokonał Akademię Górniczo Hutniczą Kraków 92:50 (30:11, 24:11, 14:21, 24:7).

W turnieju w Lublinie grały też koszykarki Uniwersytetu Łódzkiego. Również mogą być zadowolone z występu. Podopieczne trener Bożeny Krawczyk zajęły 11 miejsce, ale wysokie 6 w kategorii Uniwersytetów. W decydującym meczu nasze dziewczęta pokonały PŚ Gliwice 62:32 (19:6, 11:15, 18:5, 14:6). UŁ: Laskowska (6), Gortat (9), Harasioska, Okonek (13), Podskoczyj (5), Krawczyk, Guastafierro, Zdunek (4), Kolasa, Olejnik (6), Łopińska (9), Paranowska (10).

Źródło: Dziennik Łódzki